2020-08-15 Uroczystość Wniebowzięcia NMP
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
Wielki znak ukazał się na niebie. Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami,
a na głowie wieniec z gwiazd dwunastu (Ap 12,1)
Uroczystość Wniebowzięcia Maryi jest naszą nadzieją. Matka Chrystusa osiągnęła już cel ostateczny – wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba, gdzie cieszy się wiecznym szczęściem i chwałą.
My również, po ziemskim pielgrzymowaniu, mamy stać się uczestnikami wiecznej radości w domu Ojca. Taka bowiem jest wola miłosiernego, łaskawego Boga.
Jak ciało Maryi zostało otoczone blaskiem Jezusa, tak i nasze ciała, po osiągnięciu zbawienia, zanurzą się w Jego świetle i będą tym światłem przeniknięte.
Chociaż Maryja cieszy się szczęściem nieba, nie przestaje być Matką dla nas żyjących na ziemi. Jej chwalebny stan pozwala Jej towarzyszyć nam w codziennym naszym życiu.
Maryja wie o wszystkim, co dzieje się w naszym życiu i wspiera nas macierzyńską miłością w życiowych doświadczeniach.
Wzięta do chwały nieba, Maryja poświęca się całkowicie dziełu zbawienia, aby móc obdarzyć każdego człowieka szczęściem, które stało się Jej udziałem. Jest Królową, która rozdaje wszystko, co posiada, dzieląc się nade wszystko życiem i miłością Chrystusa ( św. Jan Paweł II).
s. Boguchwała Kuras OSU
W Niedzielę Palmową Kościół daje nam do medytacji cztery wyjątkowe teksty: opis triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Mt 21, 1-11), proroczy fragment z Izajasza (Iz 50,4–7), hymn o uniżeniu Chrystusa z Listu do Filipian (Flp 2,6–11) oraz opowiadanie o Męce Pańskiej według św. Łukasza (Łk 22,14 – 23,56). Każdy z tych tekstów nosi w sobie głęboki ładunek symboliczny i teologiczny – zwłaszcza, gdy spojrzymy na nie w świetle oryginalnych języków Biblii.
Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.
św. Aniela Merici