logo

2020-07-05 XIV Niedziela Zwykła

14 NIEDZIELA ZWYKŁA A Mt 11,25-30

     
           
                                                                     

 Jezus zaprasza do siebie wszystkich utrudzonych

Przyjdźcie do Nie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja wam dam wytchnienie (Mt 11,18).

Powyższy cytat odsłania nam tajemnicę Jezusowego Serca oraz Jego wrażliwość na trudy, słabości i liczne cierpienia ludzkie.

Tylko Bóg może dać prawdziwy pokój, ukojenie i wsparcie. On daje moc zmęczonemu i pomnaża siły omdlałego (Iz 40,20).

Jezus zaprasza do siebie wszystkich utrudzonych, wyczerpanych, zmartwionych, uciskanych, tych którzy uginają się pod ciężarem swojego życia. Chrystus zachęca ich do zaakceptowania Jego słodkiego jarzma i lekkiego ciężaru. To znaczy, aby powierzyli się Jego Sercu i zawierzali Mu wszystkie  trudne problemy.

Serce Jezusa jest łagodne, delikatne, pokorne i ciche. Promieniuje pokojem i przelewa swoja miłość na tych, którzy pragną żyć w jego obecności.

Spotkanie z Jezusem pozwala w innym świetle zobaczyć nasz codzienny trud oraz  daje nam pokój i pokrzepienie.

Nawet krótkie chwile spędzane z Jezusem pozwalają, w duchu wiary spojrzeć  na otaczającą nas rzeczywistość i ocenić w Bożym świetle nasze codzienne zmagania. Serce Jezusa umacnia nas, obdarza prawdziwym pokojem i dodaje siły do ufnego i spokojnego radzenia sobie z problemami oraz codziennym trudem.

Pokochajmy więc życie przy Bogu. Wtedy możemy powiedzieć Jezusowi wszystko, z Nim omówić swoje pytania, przedstawiać swoje troski i obawy. Możemy także wyrazić swoje nadzieje, swoją wdzięczność, rozczarowania, prośby i pragnienia (Benedykt XVI).

 

Poświęćmy choć trochę czasu na spotkanie  z Jezusem
w ciągu naszego pracowitego dnia.

 

s. Boguchwała Kuras OSU

więcej rozważań »

XXIX Niedziela Zwykła

Apostołowie - Jakub i Jan pragną zająć honorowe miejsca, jeden po prawej, drugi po lewej stronie w chwale Jezusa. Proszą o wyjątkowe, prestiżowe miejsca, o zaszczyty i sukcesy w królestwie Bożym. Uczniowie Jezusa, po raz kolejny, wykazują brak zrozumienia właściwego  sensu posłannictwa i misji Chrystusa.

 

 

 

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici