W sobotę 18 listopada Siostry ze wspólnoty w Częstochowie udały się z pielgrzymką do miejscowości Krępa k/Radomska do kościoła pod wezwaniem Patronki naszego Zakonu św. Urszuli, męczennicy z III/IV wieku.
Historia kościoła sięga czasów średniowiecza. Pierwotny kościół został zbudowany możliwe, że jeszcze w XIII w. W 1521 r., prawdopodobnie w miejscu pierwszej zniszczonej świątyni, wystawiono drugi kościół z drewna, który otrzymał wezwanie Jedenastu Tysięcy Dziewic. Wzmianki historyczne podają, że tereny wsi Krępa wchodziły w tamtym okresie w uposażenie zakonu norbertanek.
Obecnie w kościele znajduje się zabytkowy obraz św. Urszuli z 11 Towarzyszkami pochodzący z wieku XVII (na zdjęciu grupowym). W latach 80-tych XX wieku namalowano obraz św. Urszuli (bez Towarzyszek), który znajduje się obecnie w ołtarzu głównym kościoła.
Ks. Proboszcz Tadeusz Pietrzyk odprawił Mszę wotywną ku czci św. Urszuli, a po niej zaprosił nas w gościnę do domu parafialnego.
Wierzymy, że św. Urszula z Towarzyszkami przyprowadziła nas w to miejsce, byśmy mogły ją nawiedzić i powierzyć nasze intencje. Mamy nadzieję, że ich wstawiennictwo wyprasza nam u tronu Bożego odwagę i męstwo w wyznawaniu wiary w Jezusa Chrystusa, któremu oddałyśmy nasze serca.
s. Beata Grygiel
W Niedzielę Palmową Kościół daje nam do medytacji cztery wyjątkowe teksty: opis triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Mt 21, 1-11), proroczy fragment z Izajasza (Iz 50,4–7), hymn o uniżeniu Chrystusa z Listu do Filipian (Flp 2,6–11) oraz opowiadanie o Męce Pańskiej według św. Łukasza (Łk 22,14 – 23,56). Każdy z tych tekstów nosi w sobie głęboki ładunek symboliczny i teologiczny – zwłaszcza, gdy spojrzymy na nie w świetle oryginalnych języków Biblii.
Trzeba słuchać rad i natchnień,
które Duch Święty nieustannie wzbudza
w sercach naszych.
św. Aniela Merici