Dzień Zmartwychwstania Pańskiego był dla nas wyjątkowo radosny, ponieważ gościłyśmy na obiedzie ukraińskie rodziny, które znalazły schronienie w naszym wrocławskim klasztorze. Liczna - 30 osobowa - grupa zasiadła z nami do stołu, aby wspólnie świętować i cieszyć się, że Chrystus zmartwychwstał, że żyje i jest obecny pośród nas.
Ten wspólny posiłek miał wyjątkowy charakter - zbliżył nas do siebie, pozwolił nam wzajemnie się poznać i ucieszyć się sobą. Wyjątkowo wzruszający był występ przygotowany, specjalnie dla sióstr, przez naszych ukraińskich gości. Jako wyraz wdzięczności za to, że mogą razem z nami mieszkać zaśpiewali piosenki w swoim narodowym języku. Serca sióstr skradły spontaniczne występy najmłodszych artystek (dziewczynek w wieku ok. 2,5 lat), które wykonywały taneczne ruchy do każdej piosenki. Przez chwilę mogliśmy wszyscy zapomnieć o smutku i troskach, jakie towarzyszą na nam co dzień, zwłaszcza w kontekście toczącej się na Ukrainie wojny i dać się opanować radości. Wspólny obiad ujawnił, że nasze serca wypełnione są dobrocią, miłością
i wdzięcznością. Dziękujemy naszym ukraińskim przyjaciołom, którzy pokazali nam, że można stracić wszystko, dom, dobra materialne, a posiadać tak wiele duchowo.
s. Agnieszka Świętoń
Cud w Kanie Galilejskiej, pierwszy znak Jezusa, ukazuje Jego Boską moc, ale także głębokie powiązanie Nowego Testamentu ze Starym. Św. Beda Czcigodny interpretuje ten znak jako obraz wypełnienia obietnic Starego Testamentu w osobie Chrystusa. Jezus, zamiast stworzyć wino z niczego (ex nihilo), przemienia wodę, podkreślając ciągłość Bożego działania w historii zbawienia.
Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.
św. Aniela Merici