logo
Aktualności

Wielkanoc z gośćmi z Ukrainy

Dzień Zmartwychwstania Pańskiego był dla nas wyjątkowo radosny, ponieważ gościłyśmy na obiedzie ukraińskie rodziny, które znalazły schronienie w naszym wrocławskim klasztorze.  Liczna - 30 osobowa - grupa zasiadła z nami do  stołu, aby wspólnie świętować  i cieszyć się, że Chrystus zmartwychwstał, że żyje i jest obecny pośród nas.

Ten wspólny posiłek miał wyjątkowy charakter - zbliżył nas do siebie, pozwolił nam wzajemnie się poznać i ucieszyć się sobą. Wyjątkowo wzruszający był występ przygotowany, specjalnie dla sióstr, przez naszych ukraińskich gości. Jako wyraz wdzięczności za to, że mogą razem z nami mieszkać zaśpiewali piosenki w swoim narodowym języku. Serca sióstr skradły spontaniczne występy najmłodszych artystek (dziewczynek w wieku ok. 2,5 lat), które wykonywały taneczne ruchy do każdej piosenki. Przez chwilę mogliśmy  wszyscy zapomnieć o smutku i troskach, jakie towarzyszą na nam co dzień, zwłaszcza w kontekście toczącej się na Ukrainie wojny i dać się opanować radości. Wspólny obiad ujawnił, że nasze serca wypełnione są dobrocią, miłością
i wdzięcznością. Dziękujemy naszym ukraińskim przyjaciołom, którzy pokazali nam, że można stracić wszystko, dom, dobra materialne, a posiadać tak wiele duchowo. 

s. Agnieszka Świętoń

Goście z UKRAINY >>>

występ dzieci>>>

V Niedziela Wielkanocna

Chrystus daje nam miłość, którą czerpie z kochającego serca Ojca (por. J 15,9) i pragnie, abyśmy wzajemnie nią się dzielili. Miłość Jezusa uzdalnia nas do szczerego i odważnego praktykowania tej szczególnej cnoty, która staje się czytelnym znakiem dla wszystkich oraz świadczy o tym, że jesteśmy prawdziwymi uczniami Chrystusa.

 

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia