logo
Aktualności

Wielkanoc z gośćmi z Ukrainy

Dzień Zmartwychwstania Pańskiego był dla nas wyjątkowo radosny, ponieważ gościłyśmy na obiedzie ukraińskie rodziny, które znalazły schronienie w naszym wrocławskim klasztorze.  Liczna - 30 osobowa - grupa zasiadła z nami do  stołu, aby wspólnie świętować  i cieszyć się, że Chrystus zmartwychwstał, że żyje i jest obecny pośród nas.

Ten wspólny posiłek miał wyjątkowy charakter - zbliżył nas do siebie, pozwolił nam wzajemnie się poznać i ucieszyć się sobą. Wyjątkowo wzruszający był występ przygotowany, specjalnie dla sióstr, przez naszych ukraińskich gości. Jako wyraz wdzięczności za to, że mogą razem z nami mieszkać zaśpiewali piosenki w swoim narodowym języku. Serca sióstr skradły spontaniczne występy najmłodszych artystek (dziewczynek w wieku ok. 2,5 lat), które wykonywały taneczne ruchy do każdej piosenki. Przez chwilę mogliśmy  wszyscy zapomnieć o smutku i troskach, jakie towarzyszą na nam co dzień, zwłaszcza w kontekście toczącej się na Ukrainie wojny i dać się opanować radości. Wspólny obiad ujawnił, że nasze serca wypełnione są dobrocią, miłością
i wdzięcznością. Dziękujemy naszym ukraińskim przyjaciołom, którzy pokazali nam, że można stracić wszystko, dom, dobra materialne, a posiadać tak wiele duchowo. 

s. Agnieszka Świętoń

Goście z UKRAINY >>>

występ dzieci>>>

Uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia jest szczególnym darem miłości. Jest darem, który może zaspokoić duchowy głód każdego człowieka. Jest chlebem z nieba, który daje życie światu (por. J 6,33). Eucharystia jest nie tylko darem, jest przede wszystkim chlebem życia, jest Bogiem, który wychodzi na spotkanie człowieka, przychodzi aby nas nawiedzić.

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici