logo
Aktualności

Szopki s. Anny Rosy Porro

Dobrze znane są nam artystyczne zdolności s. Anny Rosy Porro z Włoch. Tym razem możemy podziwiać je w wykonanych przez nią szopkach bożonarodzeniowych.

 

Adoracja Tajemnicy
Na tegoroczne Boże Narodzenie s. Anna Rosa Porro OSU z Włoch wykonała serię szopek z kamieni, które znalazła nad morzem w Fondi. W artystyczny sposób połączyła to, co stworzyła natura, naturalne kształty małych kamieni i ukryła w swojej pracy duchowe przesłanie.

Refleksja na temat szopki wykonanej z kamieni
Adoracja Tajemnicy to jej tytuł.  Na górze, trzy kamienie, jeden w kształcie serca. Jest to symbol Trójcy Przenajświętszej, która posyła z nieba swojego Syna, Jezusa, nasze zbawienie, aby napełnił nas swoim Duchem Świętym i wprowadził w nowe życiu. Na dole, Święta Rodzina, promieniująca światłem, zaprasza nas do adorowania Bożego Dzieciątka! BOŻE NARODZENIE!

"Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony" (1 P 2,6). Co za ogromny przywilej! Sam Bóg przychodzi, aby w nas mieszkać. Przychodzi, aby przemienić nasze serce z kamienia w serce z ciała, aby uczynić z nas żywy kamień swojej świętej świątyni. "Nie bójcie się, Ja jestem z wami."

BOŻE NARODZENIE! Możemy tylko dziękować Bogu za wszystko, co stawia na naszej drodze jako bodziec do naszego działania i naszego bycia oraz za to, że Jego obecność pomaga nam wydobyć z nas skarb, który On sam w nas mądrze umieścił. Piękno stworzenia i ponownego stwarzania!

Panie, bądź dla mnie skałą mocną, warownią, aby mnie ocalić. Ty bowiem jesteś dla mnie skałą i twierdzą (Ps 30, 2-4)  

Pozwól mi wejść w otchłań Twojej boskiej miłości i do mojego domu postawionego na skale, którą jest Chrystus Jezus. Złóż w moim sercu ludzi i historię, którą mi dajesz... Urodziliśmy się, aby dać imię zbawieniu, na które wszyscy czekają, aby je przyjąć i ofiarować światu EMMANUELA!

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
S. Anna Rosa

Wyjaśnienie szopki, którą otrzymała Rada Generalna, ułożonej
z kamieniami z Fondi n
ośmiokątnej drewnianej płycie

Na górze znajduje się siedem serc: siedem darów Ducha Świętego,
które pomagają nam wejść w tajemnicę Boga Wcielonego,
Dziecka z Betlejem, Emmanuela.

U dołu znajduje się szopka, a wyżej znajdują się wszystkie osoby
z Rady Generalnej... w adoracji Tajemnicy, wszystkie myślące
o ósmym dniu, który nas czeka, o nowym życiu, które zaczyna się
tutaj i znajdzie swoje wypełnienie w niebie.

XXIV Niedziela Zwykła

Gdy Jezus poznał różne opinie o sobie, zapytał swoich uczniów:  A wy za kogo Mnie uważacie?

 

 

 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici