Od początku istnienia klasztorów i szkół urszulańskich w Polsce przyświecały im zakorzenione w etosie rycerskim hasła: Bóg, honor i Ojczyzna. Odzyskanie niepodległości to ważne wydarzenie świętowane i we wspólnotach, i w prowadzonych przez nie dziełach.
Dziś, gdy na różne sposoby świętujemy 106. już rocznicę powrotu Polski na mapę Europy, włączając się w organizowane z tej okazji wydarzenia, dziękujemy, że nasz kraj rozwija się. Modlimy się o potrzebne łaski dla Polek i Polaków w budowaniu naszego wspólnego domu, by oferował bezpieczną przestrzeń rozwoju dla wszystkich.
Polecamy wysłuchanie tej pięknej pieśni w wykonaniu piosenki zespołu Soul Sanok. Czyż nie jest piękna?
(A na zdjęciu poczet sztandarowy z Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku na uroczystościach związanych z obchodem Narodowego Święta Niepodległości. więcej)
Cud w Kanie Galilejskiej, pierwszy znak Jezusa, ukazuje Jego Boską moc, ale także głębokie powiązanie Nowego Testamentu ze Starym. Św. Beda Czcigodny interpretuje ten znak jako obraz wypełnienia obietnic Starego Testamentu w osobie Chrystusa. Jezus, zamiast stworzyć wino z niczego (ex nihilo), przemienia wodę, podkreślając ciągłość Bożego działania w historii zbawienia.
Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim,
jest twoją jedyną Miłością.
św. Maria od Wcielenia