logo
Aktualności

Święto Patronalne w Przedszkolu im. św. Anieli Merici

26 stycznia - w wigilię uroczystości liturgicznego wspomnienia św. Anieli Merici - w naszym przedszkolu w Sierczy obchodziliśmy święto patronalne - „doroczny odpust". W tym dniu, zaraz po wejściu do przedszkola, uwagę wchodzących przyciągała św. Aniela wyeksponowana na obrazie umieszczonym w głównym korytarzu.

św. Aniela

Założycielka Sióstr Urszulanek znana jest dzieciom i rodzicom - dlatego już na początku dnia, w krótkim czasie, na wspomnianym już korytarzu powstała „Aleja Serc dla św. Anieli". Przez cały dzień w poszczególnych grupach słychać był  śpiew hymnu przedszkola, który milkł na chwilę, gdy dzieci z zapałem oddawały się kolorowaniu lub wyklejaniu z plasteliny postaci św. Anieli - stąd też powstała cała gama kolorów habitu naszej Świętej z Brescii Smile.

serca dla św. Anieli

serca dla św. Anieli

serca dla św. Anieli

serca dla św. Anieli

św. Aniela

Najważniejszą częścią dnia była Msza św. sprawowana przez ks. Proboszcza Krzysztofa Winiarskiego w intencji całej wspólnoty przedszkolnej. Zgromadziła ona dzieci, rodziców oraz sympatyków przedszkola. I oczywiście, jak przystało na taką uroczystość, nie mogło zabraknąć cukierków odpustowych, które w tym roku smakowały każdemu - „małemu i dużemu" , bo były to żelki owocowe.

cukierki odpustowe

Niech św. Aniela wspiera naszą modlitwę, pracę i zabawę, abyśmy wiernie i radośnie wypełniali powierzone nam zadania i obowiązki!

s. Małgorzata Chudy

przedszkolaki

 

XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia