30 kwietnia, przypada święto św. Marii od Wcielenia, urszulanki, mistyczki i apostołki o gorejącym sercu. Przyszła święta, Maria Guyart, urodziła się w Tours, we Francji, parę miesięcy przed początkiem XVII stulecia.
Łaska Boża zainspirowała ją i pociągnęła do wyjścia poza granice francuskiego klasztoru urszulanek i udania się w 1639 r. do Kanady, aby wychowywać i kształcić młode Indianki i francusko - kanadyjskie dziewczęta. Szanując kulturę i zwyczaje miejscowej ludności, opanowała jej języki, opracowała nawet gramatykę i różne słowniki. Przyczyniła się w ogromnej mierze do rozprzestrzeniania się katolicyzmu w Kanadzie.
Maria od Wcielenia była pierwszą misjonarką wśród urszulanek. Jej oddanie się Bogu, świętość życia, głębokie życie duchowe i żar apostolski, którym się wyróżniała, kwitnie w tym kraju do dziś. Została ogłoszona ŚWIĘTĄ, 3 kwietnia 2014 roku, przez Papieża Franciszka.
Cud w Kanie Galilejskiej, pierwszy znak Jezusa, ukazuje Jego Boską moc, ale także głębokie powiązanie Nowego Testamentu ze Starym. Św. Beda Czcigodny interpretuje ten znak jako obraz wypełnienia obietnic Starego Testamentu w osobie Chrystusa. Jezus, zamiast stworzyć wino z niczego (ex nihilo), przemienia wodę, podkreślając ciągłość Bożego działania w historii zbawienia.
Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.
św. Aniela Merici