logo
Aktualności

Św. Aniela Merici w Ivano-Frankivsku

W uroczystość Chrystusa Króla, 24 listopada 2019 r., przy okazji odpustu w parafii Chrystusa Króla w Ivano-Frankivsku na Ukrainie miało również miejsce ważne wydarzenie dla naszej urszulańskiej wspólnoty. Ksiądz Dziekan Kazimierz Halimurka, który przewodniczył uroczystej Mszy, po jej zakończeniu poświęcił obraz św. Anieli.

Jest to kopia obrazu M. Jolanty Woronieckiej, wykonana przez artystkę z Rzeszowa, p. Wiolettę Błażej. Obraz został ufundowany przez p. Marka Koprowicza i jego matkę p. Emilię Koprowicz. W uroczystości poświęcenia wzięły udział siostry ze wspólnot w Ivano-Frankivsku i Kołomyi, jak również fundatorzy i autorka obrazu.

Obraz do parafii przybył jeszcze w lipcu, ale dopiero teraz znalazł swoje stałe miejsce na ścianie w bocznej nawie kościoła. Relikwie św. Anieli zostały umieszczone w ramie obrazu. Rama natomiast jest wspólnym dziełem ks. Proboszcza Władysława Iwaszczaka oraz jego ojca Jana.

Od stycznia bieżącego roku, kiedy to otrzymaliśmy relikwie św. Anieli, w naszej parafii rozwija się jej kult. Każdego 27 dnia miesiąca jest odprawiana Msza św. w intencjach składanych przez wiernych za jej wstawiennictwem. Coraz więcej ludzi interesuje się postacią św. Anieli, prosi o jej obrazki czy modlitwy do niej. Zamierzamy więc w najbliższej przyszłości opracować krótki modlitewnik z jej biografią i cytatami z Pism, nowenną, litanią i innymi modlitwami. Niech to służy większej chwale Bożej i zbawieniu dusz.

s. Olena Nevinska osu

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici