W dniach 24-25 września 2021 r. odbyło się spotkanie „rocznikowe” sióstr, które złożyły I profesję w 1988 r. w Bardzie.
Mija 36 lat, gdy rozpoczęłyśmy urszulańską drogę powołania. Do dnia dzisiejszego, za łaską Bożą, dotarło nas 8 sióstr (s. Halina Filipek, s. Maria Anna Gargasz, s. Bogusława Kalinowska, s. Emmanuela Klich, s. Teodozja Kościółek, s. Rut Kowalczyk, s. Gertruda Olszowska, s. Elżbieta Struzik) zaangażowanych w różnych misjach i dziełach apostolskich.
W dniach 24-25 września br., w Krakowie miałyśmy radość, by spotkać się razem, pomodlić się, podzielić, posiedzieć, pogawędzić i powspominać… Decyzja o spotkaniu w Krakowie zapadła spontanicznie i szybko, gdy dowiedziałyśmy się o nieplanowanym wcześniej przyjeździe do Polski s. Bogusławy Kalinowskiej. Siostra zmienia w tym roku wspólnotę: żegna się z Chile i jedzie do wspólnoty w Wenezueli, do Caracas przez … Polskę.
Nie wszystkie mogłyśmy w tych dniach przybyć do Krakowa, ale mogłyśmy się prawie wszystkie połączyć on-line i w ten sposób zobaczyć się i usłyszeć. Dziękujemy Bogu za siebie nawzajem, za misje, które pełnimy – każda na swoim odcinku, za drogę, którą przebyłyśmy i polecamy się wzajemnie w modlitwie, z tym wszystkim, co przed nami. Każda ma swoje wzloty i upadki, ale pozostaje radość i zaszczyt służenia Bogu – Panu naszemu i bycie Jego skromnym narzędziem w tym świecie, w Kościele, we wspólnocie urszulańskiej.
Dobrze było pobyć chwilę insieme, ucieszyć się sobą, mając nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłości, np. podczas kolejnej wizyty s. Bogusławy w Polsce.
Dziękujemy wspólnocie krakowskiej za gościnne przyjęcie.
s. Maria Anna Gargasz osu
W Niedzielę Palmową Kościół daje nam do medytacji cztery wyjątkowe teksty: opis triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Mt 21, 1-11), proroczy fragment z Izajasza (Iz 50,4–7), hymn o uniżeniu Chrystusa z Listu do Filipian (Flp 2,6–11) oraz opowiadanie o Męce Pańskiej według św. Łukasza (Łk 22,14 – 23,56). Każdy z tych tekstów nosi w sobie głęboki ładunek symboliczny i teologiczny – zwłaszcza, gdy spojrzymy na nie w świetle oryginalnych języków Biblii.
Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.
św. Aniela Merici