logo
Aktualności

Spotkanie „rocznikowe”

W dniach 24-25 września 2021 r. odbyło się spotkanie „rocznikowe” sióstr, które złożyły I profesję w 1988 r. w Bardzie.

Mija 36 lat, gdy rozpoczęłyśmy urszulańską drogę powołania. Do dnia dzisiejszego, za łaską Bożą, dotarło nas 8 sióstr (s. Halina Filipek, s. Maria Anna Gargasz, s. Bogusława Kalinowska, s. Emmanuela Klich, s. Teodozja Kościółek, s. Rut Kowalczyk, s. Gertruda Olszowska, s. Elżbieta Struzik) zaangażowanych w różnych misjach i dziełach apostolskich.

W dniach 24-25 września br., w Krakowie miałyśmy radość, by spotkać się razem, pomodlić się, podzielić, posiedzieć, pogawędzić i powspominać… Decyzja o spotkaniu w Krakowie zapadła spontanicznie i szybko, gdy dowiedziałyśmy się o nieplanowanym wcześniej przyjeździe do Polski s. Bogusławy Kalinowskiej. Siostra zmienia w tym roku wspólnotę: żegna się z Chile i jedzie do wspólnoty w Wenezueli, do Caracas przez … Polskę.

Nie wszystkie mogłyśmy w tych dniach przybyć do Krakowa, ale mogłyśmy się prawie wszystkie połączyć on-line i w ten sposób zobaczyć się i usłyszeć. Dziękujemy Bogu za siebie nawzajem, za misje, które pełnimy – każda na swoim odcinku, za drogę, którą przebyłyśmy i polecamy się wzajemnie w modlitwie, z tym wszystkim, co przed nami. Każda ma swoje wzloty i upadki, ale pozostaje radość i zaszczyt służenia Bogu – Panu naszemu i bycie Jego skromnym narzędziem w tym świecie, w Kościele, we wspólnocie urszulańskiej.

Dobrze było pobyć chwilę insieme, ucieszyć się sobą, mając nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłości, np. podczas kolejnej wizyty s. Bogusławy w Polsce.

Dziękujemy wspólnocie krakowskiej za gościnne przyjęcie.

 

s. Maria Anna Gargasz osu

XXIX Niedziela Zwykła

Apostołowie - Jakub i Jan pragną zająć honorowe miejsca, jeden po prawej, drugi po lewej stronie w chwale Jezusa. Proszą o wyjątkowe, prestiżowe miejsca, o zaszczyty i sukcesy w królestwie Bożym. Uczniowie Jezusa, po raz kolejny, wykazują brak zrozumienia właściwego  sensu posłannictwa i misji Chrystusa.

 

 

 

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici