logo
Aktualności

Rówieśniczka Niepodległej - s. Świętosława Ryk

S. Świętosława Ryk urodzona 25 listopada 1918 roku obchodzi swoje setne urodziny. W liście gratulacyjny skierowanym do jubilatki s. Benigna Kania, przełożona prowincjalna napisała:

s. swietoslawa

„Z uznaniem myślę o stu latach przeżytych w tak twórczy i pełen zaangażowania sposób, co widoczne stało się zwłaszcza w podeszłych latach. Swoim przykładem uczy nas Siostra, że życie - na każdym jego etapie - trzeba brać świadomie dzień po dniu.

Kochana s. Świętosławo, wraz z całą Prowincją, dziękujemy dziś Bogu za długie, piękne lata życia, które Bóg wpisał w ważny moment historii naszego narodu. Jest bowiem Siostra rówieśniczką Niepodległej! Urodzona we Lwowie, należy Siostra do pokolenia, które z całym przekonaniem żyło w myśl zawołania Bóg, Honor, Ojczyzna. Realizowała to Siostra w naszym urszulańskim życiu ślubami zakonnymi i służbą kolejnym pokoleniom Polaków.

Dziękujmy więc Bogu za łaski, które Siostrę umacniały i prowadziły przez 100 lat życia, i dzięki którym możemy się teraz cieszyć jego owocami”.


XXVI Niedziela Zwykła

Jezus uczy, że obietnice trzeba spełniać, że  wzniosłe, piękne, atrakcyjne słowa nie mogą być substytutem pięknego działania. Takie są zasady  chrześcijańskiego postępowania.

 

 

 

 

Na dziś

Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.

św. Maria od Wcielenia