logo
Aktualności

Rówieśniczka Niepodległej - s. Świętosława Ryk

S. Świętosława Ryk urodzona 25 listopada 1918 roku obchodzi swoje setne urodziny. W liście gratulacyjny skierowanym do jubilatki s. Benigna Kania, przełożona prowincjalna napisała:

s. swietoslawa

„Z uznaniem myślę o stu latach przeżytych w tak twórczy i pełen zaangażowania sposób, co widoczne stało się zwłaszcza w podeszłych latach. Swoim przykładem uczy nas Siostra, że życie - na każdym jego etapie - trzeba brać świadomie dzień po dniu.

Kochana s. Świętosławo, wraz z całą Prowincją, dziękujemy dziś Bogu za długie, piękne lata życia, które Bóg wpisał w ważny moment historii naszego narodu. Jest bowiem Siostra rówieśniczką Niepodległej! Urodzona we Lwowie, należy Siostra do pokolenia, które z całym przekonaniem żyło w myśl zawołania Bóg, Honor, Ojczyzna. Realizowała to Siostra w naszym urszulańskim życiu ślubami zakonnymi i służbą kolejnym pokoleniom Polaków.

Dziękujmy więc Bogu za łaski, które Siostrę umacniały i prowadziły przez 100 lat życia, i dzięki którym możemy się teraz cieszyć jego owocami”.


XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici