logo
Aktualności

Proście o pokój dla Jeruzalem… (Ps. 122,6)

Papież Franciszek ogłosił 27 października dniem postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju na świecie. Do włączenia się w inicjatywę zaprosił wszystkich wiernych, zarówno katolików, jak i wyznawców innych religii.

Dlatego „Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne” (JP II)

Nasza modlitwa o pokój - w Ziemi Świętej, Ukrainie i w innych krajach - może mieć różne formy. W tej intencji możemy ofiarować Bogu: Mszę świętą, różaniec, adorację Najświętszego Sakramentu, post, trudy dnia, przełamanie niechęci wobec kogoś …

Nie bądźmy obojętni na tragedie ludzi nękanych przez konflikty zbrojne!

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici