logo
Aktualności

Międzynarodowe spotkanie Ursuline Global Education

Nasze licea (Wrocław, Poznań i Rybnik) wraz z 50 szkołami urszulańskimi z całego świata. 100 uczniów, 18 krajów, 50 szkół, uczestniczą w międzynarodowym projekcie Ursuline Global Education.

Koncepcja projektu powstała z inspiracji wystąpienia Papieża Franciszka, który rok temu wezwał do ponownej refleksji na temat edukacji, w duchu braterstwa, pokoju i sprawiedliwości, a którego główne postulaty zostały zawarte w dokumencie Global Compact On Education – Instrumentum Laboris.

Nasze licea z radością podjęły się wyzwania uczestnictwa w projekcie i zgłosiły szkoły do współpracy. W pierwszym etapie należało przygotować krótki materiał o społeczności szkolnej, adresowany do wszystkich uczestników projektu:

#urszu Wroclaw presentation>>>

Spotkanie wszystkich szkół miało miejsce 15 października. Konferencja składała się z dwóch części: w pierwszej, ogólnej, głos zabrała z Rzymu s. Sue Flood OSU (Matka Generalna), która powitała uczestników spotkania i skierowała do nich słowo wprowadzające do wspólnego projektu:

Sr. Sue's Speech>>>

Po tym był czas na krótką modlitwę – „Ojcze nasz” w językach uczniów biorących udział w projekcie (przygotowaną przez szkołę w Londynie) oraz piosenkę „Insieme”:

Ursuline Global Education International Prayer By Julia Waters>>>

W drugiej części międzynarodowa społeczność udała się do 12 grup, gdzie pod przewodnictwem prowadzących nauczycieli młodzież rozmawiała o problemach współczesnego świata. Nasze liceum współpracowało z 4 szkołami: Ursuline High School Wimbledon z Wielkiej Brytanii, College Sainte Ursule z Senegalu, Academy of Mount St. Ursula z USA i Academia Merici z Wenezueli. Co ważne, w następstwie spotkania sprzed tygodnia nasi uczniowie będą realizować wspólny projekt właśnie z tymi szkołami. Spotkania robocze będą odbywać się online, raz miesiącu – pierwsze już w listopadzie.

Na bieżąco można śledzić postępowania naszych uczniów na stronie:

https://www.urszulanki.edu.pl/

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici