logo
Aktualności

Ku nowemu życiu… Konferencja Prowincjalna

W ostanie cztery dni 2019 roku w Bardzie Śląskim odbyła się Konferencja Prowincji Polskiej. Przedstawicielki wszystkich wspólnot urszulańskich, w liczbie 73, zebrały się, aby zapoznać się z rezultatem prac Kapituły Generalnej 2019, obradującej jesienią w Rzymie na temat Ku nowemu życiu jako wspólnota ponadnarodowa. Świąteczne dni oktawy Bożego Narodzenia były więc wypełnione nie tylko świętowaniem i śpiewem kolęd, ale i wysiłkiem związanym z przekazywaniem treści Kapituły Generalnej, zgłębianiem ich, a następnie poszukiwaniem odniesień do rzeczywistości, w której my żyjemy zarówno jako urszulanki, jak i osoby mieszkające w konkretnym kraju
i środowisku.

Dzięki zaangażowaniu sióstr, otwarciu na Słowo, którego żywej obecności doświadczyłyśmy, i zastosowanemu procesowi rozeznawania mamy wrażenie, że weszłyśmy na drogę  „ku nowemu życiu”. Jest to jednak dopiero początek drogi, którą teraz – nie bez trudu i bólu związanego zawsze z obumieraniem „starego” - będzie pokonywać  każda z  nas zarówno w wymiarze osobistym, jak i wspólnotowym. Wyraźnym drogowskazem na tej drodze są dla nas słowa św. Anieli: „Trzymajcie się dawnej drogi i zwyczajów Kościoła i potwierdzonych przez tylu świętych za natchnieniem Ducha Świętego. I żyjcie życiem nowym”.

E.D.

Zdjęcia z Konferencji »

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia