logo
Aktualności

Ks. Bp Witalij Krywicki odwiedził wspólnotę w Kijowie

Dnia 19 czerwca 2018 r. gościłyśmy w naszym domu w Kijowie Ks. Biskupa Witalija Krywickiego, ordynariusza diecezji kijowskiej.

Nasze spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.00. Msza św. rozpoczęła się z poślizgiem z tej racji, że dziewczęta chciały skorzystać z Sakramentu Pokuty.

W czasie homilii, komentując czytania wyznaczone na wtorek jedenastego tygodnia (1Krl 21,17-29 i Mt 5,43-48), Ks. Biskup zwrócił uwagę na historię króla Achaba, która uczy, że zawsze należy brać odpowiedzialność nie tylko za swoje czyny, ale i powierzoną misję. Historia Achaba kończy się jego nawróceniem i Bożym przebaczeniem, pozostają jednak konsekwencje złych wyborów, których doświadczą następne pokolenia.

Komentując Ewangelię, Ks. Biskup zaakcentował słowa „Bądźcie doskonali jak Ojciec wasz niebieski” i powiedział, że często niedowierzamy, iż moglibyśmy być tak doskonali. Ks. Biskup wyjaśnił: że w tym wypadku doskonałość oznacza pragnienie, żeby być domownikiem w Domu Ojca, mieć klucz do drzwi wejściowych, prawo przebywania w nim i „otwierania lodówki”. Takie prawo daje nam rozpoznanie swojego powołania i dołożenie wszelkich starań, żeby go dobrze wypełnić. Gwarancją, że jesteśmy na dobrej drodze jest zachowanie konstytucji Kazana na Górze (Mt 5).

Po Mszy Św. spotkaliśmy się na agapie w naszym ogródku. Spotkanie przebiegało w miłej, swobodnej atmosferze. Rozmawialiśmy o sprawach Kościoła, polityce gender i problemach młodych ludzi we współczesnym świecie, ale też śpiewaliśmy piosenki ludowe i biesiadne. Nasze spotkanie zakończyło się późnym wieczorem Błogosławieństwem Pasterskim.

s. Tetiana Lesiuk i s. Akwila Labocha

Ks. Bp Witalij Krywicki odwiedził wspólnotę w Kijowie


Ks. Bp Witalij Krywicki odwiedził wspólnotę w Kijowie

Ks. Bp Witalij Krywicki odwiedził wspólnotę w Kijowie

Ks. Bp Witalij Krywicki odwiedził wspólnotę w Kijowie

sałatka

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia