logo
Aktualności

Ks. Bp Witalij Krywicki odwiedził wspólnotę w Kijowie

Dnia 19 czerwca 2018 r. gościłyśmy w naszym domu w Kijowie Ks. Biskupa Witalija Krywickiego, ordynariusza diecezji kijowskiej.

Nasze spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.00. Msza św. rozpoczęła się z poślizgiem z tej racji, że dziewczęta chciały skorzystać z Sakramentu Pokuty.

W czasie homilii, komentując czytania wyznaczone na wtorek jedenastego tygodnia (1Krl 21,17-29 i Mt 5,43-48), Ks. Biskup zwrócił uwagę na historię króla Achaba, która uczy, że zawsze należy brać odpowiedzialność nie tylko za swoje czyny, ale i powierzoną misję. Historia Achaba kończy się jego nawróceniem i Bożym przebaczeniem, pozostają jednak konsekwencje złych wyborów, których doświadczą następne pokolenia.

Komentując Ewangelię, Ks. Biskup zaakcentował słowa „Bądźcie doskonali jak Ojciec wasz niebieski” i powiedział, że często niedowierzamy, iż moglibyśmy być tak doskonali. Ks. Biskup wyjaśnił: że w tym wypadku doskonałość oznacza pragnienie, żeby być domownikiem w Domu Ojca, mieć klucz do drzwi wejściowych, prawo przebywania w nim i „otwierania lodówki”. Takie prawo daje nam rozpoznanie swojego powołania i dołożenie wszelkich starań, żeby go dobrze wypełnić. Gwarancją, że jesteśmy na dobrej drodze jest zachowanie konstytucji Kazana na Górze (Mt 5).

Po Mszy Św. spotkaliśmy się na agapie w naszym ogródku. Spotkanie przebiegało w miłej, swobodnej atmosferze. Rozmawialiśmy o sprawach Kościoła, polityce gender i problemach młodych ludzi we współczesnym świecie, ale też śpiewaliśmy piosenki ludowe i biesiadne. Nasze spotkanie zakończyło się późnym wieczorem Błogosławieństwem Pasterskim.

s. Tetiana Lesiuk i s. Akwila Labocha

Ks. Bp Witalij Krywicki odwiedził wspólnotę w Kijowie


Ks. Bp Witalij Krywicki odwiedził wspólnotę w Kijowie

Ks. Bp Witalij Krywicki odwiedził wspólnotę w Kijowie

Ks. Bp Witalij Krywicki odwiedził wspólnotę w Kijowie

sałatka

III Niedziela Zwykła

Lud pogrążony w ciemności ujrzał wielkie światło. Jest nim Mesjasz, Jezus Chrystus, który idzie do  pokoleń najbardziej zagrożonych, idzie szukać zagubionych, niesie im światło swojej nauki, dobrą nowinę, swoją miłość i miłosierdzie.

 

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici