logo
Aktualności

Kościół – dom i szkoła komunii - III Synod Archidiecezji Lubelskiej

Arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski wręczył nominacje członkom 12 komisji synodalnych, które przygotują projekty uchwał III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.   Wśród nich znalazła się s. Urszula Kupczyk, nauczycielka naszej szkoły w Lublinie, od lat z pasją działająca na rzecz misji w Kościel

Wręczenie nominacji miało miejsce 6 czerwca 2020 r. Nominację odebrała również s. Urszula Kupczyk, która weszła w skład komisji   misyjnej - Misje odnawiają Kościół. Celem synodu, odbywającego się  pod hasłem: „Kościół – dom i szkoła komunii”, jest przyjrzenie się sytuacji w Kościele lubelskim, zdiagnozowanie stanu obecnego   i wyznaczenie drogi na następne lata. Jego obrady mogą potrwać około 3 lat.

XIV Niedziela Zwykła

Przyjdźcie do Nie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja wam dam wytchnienie (Mt 11,18). Powyższy cytat odsłania nam tajemnicę Jezusowego Serca oraz Jego wrażliwość na trudy, słabości i liczne cierpienia ludzkie. Tylko Bóg może dać prawdziwy pokój, ukojenie i wsparcie. On daje moc zmęczonemu i pomnaża siły omdlałego (Iz 40,20).

 

 

 

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici