logo
Aktualności

Ekstremalna Droga Krzyżowa - nocna wędrówka duchowa

W nocy z piątku na sobotę 23 marca 2024 r., grupa ośmiu pielgrzymów ze społeczności LO Sióstr Urszulanek we Wrocławiu, wyruszyła na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Po Mszy o godz. 19:30 w kościele pw. NMP Fatimskiej na Maślicach wędrowcy ruszyli w kierunku Brzegu Dolnego, po drodze mijając lasy, pola i wioski (Wilkszyn, Mrozów, Brzezinka Średzka, Księgienice).

Po kilkunastu godzinach wędrówki, o świcie, pielgrzymi dotarli do wyznaczonego przez siebie celu w Księgienicach (troje z nich kontynuowało wędrówkę do Brzegu Dolnego). Tegoroczne rozważania poświęcone są osobie Karola Wojtyły i jego drodze, od dzieciństwa, do pontyfikatu. Nocna pielgrzymka stała się dla uczestników nie tylko wyzwaniem fizycznym, ale przede wszystkim przeżyciem duchowym, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyjątkowa forma modlitwy. Polega na wędrówce nocą, w ciszy i skupieniu, rozważając mękę Pańską. Trasa wiedzie przez różne tereny, często wymagające wysiłku fizycznego i pokonania własnych słabości.

Podobną formę modlitwy, poprzez przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, podjęła grupa ze społeczności ZSU w Poznaniu, o czym można przeczytać na stronie szkoły poznańskiej.

Więcej zdjęć na stronie LO Sióstr Urszulanek we Wrocławiu.

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici