logo
Aktualności

Dni skupienia nauczycieli i pracowników ZSU

Wielki Post jest również czasem, gdy nauczyciele i pracownicy szkół urszulańskich mają możliwość przeżycia swojego dnia skupienia, będącego czasem refleksji i zatrzymania się nad życiem.

17 marca 2024 taki dzień skupienia odprawili nauczyciele i pracownicy ZSU w Rybniku. Duchowym przewodnikiem w tym czasie był ks. bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Głębokie rozważania, okazja do spowiedzi świętej, a przede wszystkim spotkanie z Jezusem w czasie adoracji i wspólnotowej Eucharystii obfitowały w łaski, na które każdy z uczestników mógł otworzyć się i przyjąć miłość najlepszego Ojca i Nauczyciela.

Tydzień wcześniej, w sobotę 9 marca  2024 r. grupa nauczycieli ZSU w Poznaniu również przeżywała swój wielkopostny dzień skupienia. Tym razem miał on miejsce w ośrodku dominikańskim na Polach Lednickich. Prowadzącym spotkanie był o. dr Łukasz Mścisławski, który specjalnie na ten dzień przyjechał z klasztoru we Wrocławiu. W ciągu tych wspólnie spędzonych kilku godzin był czas na wysłuchanie konferencji, na modlitwę w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, ale również na spacer nad Jezioro Lednickie, zwłaszcza że pogoda dopisała i przez cały czas świeciło piękne słońce. Czas na Lednicy zakończony został Eucharystią. Pokrzepieni na duchu uczestnicy wielkopostnego dnia skupienia, zasiedli do wspólnego stołu i miło spędzili popołudnie.

Więcej informacji na stronie ZSU w Rybniku oraz ZSU w Poznaniu.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia