logo
Aktualności

Boże Narodzenie

„Wszystkie słowa Boga, wypowiedziane i wcielone w Jezusie, sprowadzają się zasadniczo do dwóch, które brzmią: kocham cię.

Właśnie to jest to słowo, z którego Bóg nigdy się nie wycofa. Słowo przynoszące sens. I poczucie siły. Słowo nieprzemijające. Na Nim można zbudować życie – osobiste i wspólne”. (ks. bp Grzegorz Ryś)

Naszym Bliskim i wszystkim z nami związanym życzymy, by rozważanie tajemnicy Wcielenia przerodziło się w doświadczenie miłości Boga objawionej w Dzieciątku Jezus. Pozwólmy, by ta miłość wypełniła po brzegi nasze skołatane serca i uczyniła je czułymi i wrażliwymi na każdy przejaw Bożej dobroci ukryty w szarej codzienności. Wchodźmy w Nowy Rok z wiarą w to, że świat spoczywa w ręku miłującego nas Boga i że z Nim wszystko jest możliwe!

Pełnych pokoju i radości chrześcijańskiej Świąt Bożego Narodzenia oraz bogatego w łaski Nowego Roku!

                                                                                   siostry urszulanki

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici