logo
Aktualności

105. rocznica niepodległości Polski

Wspólnoty urszulańskie i prowadzone przez nie placówki wychowawcze pamiętają o kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Większe, mniejsze akcenty patriotyczne pojawiają się wszędzie tam, gdzie żyjemy i pracujemy.

Wyrażamy w ten sposób wdzięczność Bogu za dar wolności oraz tym, którzy o nią walczyli. Czynimy to też po to, by młodzi przejmowali tę tradycję, ucząc się szacunku dla tego, co Ojczyznę stanowi.

Jest to też okazja do modlitwy za Polaków, za nas wszystkich, żyjących w Polsce i poza jej granicami, o umiejętność życia darem niepodległości i wolności, o jedność i wzajemny szacunek w naszych codziennych relacjach.

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia