Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Uroczystość św. Anieli w Rybniku

W Roku Życia Konsekrowanego świętowanie uroczystości św. Anieli w naszej wspólnocie w Rybniku było wyjątkowe. Do wspólnej modlitwy zostali zaproszeni przedstawiciele księży werbistów oraz ojców franciszkanów.

*    *    *

W tym roku nieco inaczej świętowałyśmy w naszej wspólnocie Uroczystość Świętej Anieli Merici.

27 stycznia 2015 r. - we wtorek, o godz. 16.30 odmówiłyśmy uroczyste nieszpory, a następnie o godz. 17.00 w naszej kaplicy została odprawiona Eucharystia celebrowana przez ks. Witolda Psurka, kapelana rybnickiej wspólnoty, ks. proboszcza Jana Pilka svd oraz pięciu ojców franciszkanów z Rybnika na czele z ojcem gwardianem o. Lucjuszem Wójtowiczem. Zostali oni wszyscy zaproszeni przez siostrę przełożoną, s. Jadwigę Łaciak, byśmy w roku życia konsekrowanego mogli się dzielić wiarą i naszym przeżywaniem powołania do szczególnej służby Bogu.

Po Eucharystii wszystkie siostry i zaproszeni goście przeszli do salki jadalnej, gdzie przy kolacji w siostrzano - braterskiej wspólnocie zakonnej dzieliliśmy się naszym życiem i doświadczeniem. Na koniec spotkania s. Barbara Markiewicz pokazała przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną, z której nasi goście mogli zobaczyć siostry w różnych sytuacjach naszej codzienności a także tych związanych z apostolstwem. Wspólną modlitwą zakończyliśmy nasze spotkanie przyjmując zaproszenie od ojców franciszkanów, by 2 lutego razem obchodzić tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego.

Opracowała: s. Arleta Duszyńska

Urszulanki Rybnik

Urszulanki Rybnik

Urszulanki Rybnik

Na dziś


Nigdy nie będziemy pokorni,
jeśli nie odczuliśmy
swoich słabości.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych