Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Rekolekcje o przebaczeniu

„Ile razy mam przebaczyć?” - nad tym pytaniem oraz ważną kwestią przebaczenia w życiu człowieka zastanawiali się młodzi podczas rekolekcji ze Słowem Bożym w Częstochowie w dniach 16 -18 marca 2018 r.

Do częstochowskiego domu Sióstr Urszulanek przyjechało prawie 20 osób z różnych stron Polski. Rekolekcje prowadził o. Andrzej Niczypor SJ, który poprzez homilie i konferencje przybliżył uczestnikom od strony duchowej oraz psychologicznej temat przebaczenia. W ciągu niecałych trzech dni można było usłyszeć mnóstwo wartościowej i odkrywczej treści, która z pewnością jeszcze przez długi czas będzie wybrzmiewać w sercach osób przeżywających te rekolekcje. Grupie towarzyszyły s. Jana Krogul z Wrocławia oraz s. Emmanuela Klich z Krakowa.

rekolekcje o przebaczeniu

W ten intensywny, ale i błogosławiony weekend nie zabrakło czasu milczenia oraz modlitwy, trwania z Bogiem sam na sam podczas adoracji, rozważania Słowa Bożego, ale także radosnego budowania wspólnoty. Poniżej przedstawiamy krótkie refleksje uczestników rekolekcji. Wraz z nimi uwielbiamy dobrego Boga za dar tego wielkopostnego czasu oraz łaskę poznawania tajemnicy przebaczenia w naszym życiu.

ak

rekolekcje o przebaczeniu

rekolekcje o przebaczeniu

Te kilka dni zastanawiania się nad przebaczeniem odkryły mi nowe horyzonty tej łaski. Zobaczyłam, że mimo to potrafię przebaczać sobie i drugiemu człowiekowi, mogę nadal uczyć się od Jezusa słów : „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią.” Konferencje pomogły mi odkryć dogłębny sens tych słów. Serdecznie dziękuję za wszystko. (Am.)

***

Niesamowite doświadczenie darów Ducha Świętego i bogactwo spotkania Miłości Boga w drugim człowieku.

***

Czas rekolekcji to dla mnie osobiście czas pytań i odpowiedzi Pana na nasze wołanie. To czas głębokiego dotknięcia nie tylko ciała, ale i duszy, dotknięcia tak nowego, które tylko Chrystus jest w stanie uczynić. (M.)

***

Rekolekcje nigdy nie są czasem straconym, trzeba o tym pamiętać i po prostu uczestniczyć. Pod duchowym przewodnictwem sióstr Urszulanek i o. Andrzeja Niczypora przeżyłem czas pełen refleksji i rozmów z Bogiem. Czas pełen wspólnotowej modlitwy. Czas bezcenny i wspaniały. Dziękuję.

rekolekcje o przebaczeniu

rekolekcje o przebaczeniu

 

 

Na dziś


Słowo Przedwieczne
jest prawdziwie
Oblubieńcem duszy.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych