Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Odwiedziny w urszulańskich szkołach w Anglii

W dniach od 25 września do 1 października 2017 r. pięć sióstr odpowiedzialnych za urszulańskie szkoły i przedszkola (s. Blanka Maćkowiak, s. Estera Grzegorek, s. Arleta Duszyńska, s. Agnieszka Młynarczykowska i s. Małgorzata Chudy) odwiedziło urszulańskie szkoły w Anglii.

Urszulańskie szkoły w Anglii

Celem wyjazdu było zdobycie doświadczenia w zakresie formacji nauczycieli w duchu św. Anieli oraz przekazywania uczniom ducha Serviam. Cenne było również doświadczenie w zakresie wychowywania podopiecznych do bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z technologii informacyjnej. 

Siostry odwiedziły szkoły w Wimbledonie (Ursuline High School dla dziewcząt w wieku od 11 do 18 lat oraz Ursuline Preparatory dla dzieci od 3 do 11 lat), Westgate (Ursuline College dla dziewcząt i chłopców w wieku od 11 do 18 lat), Ilford (Ursuline Academy dla dziewcząt od 11 do 18 lat i Ursuline Preparatory dla dzieci od 3 do 11 lat), Forest Gate - szkoła St Angela's Catholic Comprehensive - wszechstronna dla dziewcząt od 11 do 18 lat), Greenwich (St Ursula's Convent School dla dziewcząt od 11 do 16 lat).

s. Arleta Duszyńska OSU


Na dziś


Boże jesteś moim Życiem,
bo mnie wypełniasz.

św. Maria od Wcielenia

 

Modlitwa za Ukrainę

 

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

Adoracje Kraków