Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Odwiedziny w urszulańskich szkołach w Anglii

W dniach od 25 września do 1 października 2017 r. pięć sióstr odpowiedzialnych za urszulańskie szkoły i przedszkola (s. Blanka Maćkowiak, s. Estera Grzegorek, s. Arleta Duszyńska, s. Agnieszka Młynarczykowska i s. Małgorzata Chudy) odwiedziło urszulańskie szkoły w Anglii.

Urszulańskie szkoły w Anglii

Celem wyjazdu było zdobycie doświadczenia w zakresie formacji nauczycieli w duchu św. Anieli oraz przekazywania uczniom ducha Serviam. Cenne było również doświadczenie w zakresie wychowywania podopiecznych do bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z technologii informacyjnej. 

Siostry odwiedziły szkoły w Wimbledonie (Ursuline High School dla dziewcząt w wieku od 11 do 18 lat oraz Ursuline Preparatory dla dzieci od 3 do 11 lat), Westgate (Ursuline College dla dziewcząt i chłopców w wieku od 11 do 18 lat), Ilford (Ursuline Academy dla dziewcząt od 11 do 18 lat i Ursuline Preparatory dla dzieci od 3 do 11 lat), Forest Gate - szkoła St Angela's Catholic Comprehensive - wszechstronna dla dziewcząt od 11 do 18 lat), Greenwich (St Ursula's Convent School dla dziewcząt od 11 do 16 lat).

s. Arleta Duszyńska OSU


Na dziś


Jezu, bądź zawsze
i za wszystko uwielbiony.

bł. M. Klemensa Staszewska

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych