Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Kołomyja. Dekanalne spotkanie młodzieży w Sniatyniu

W dniach 8-9 kwietnia w Sniatyniu odbyło sie wielkopostne spotkanie młodzieży z dekanatu Iwano-Frankiwskiego. Wzięły w nim udział 24 osoby z parafii Sniatyn, Kołomyja i Kosiw. Tradycyjnie spotykamy się u Sióstr Szarytek, a odpowiedzialnymi za prowadzenie spotkania są Siostry z różnych zgromadzeń, które pracują na terenie naszego dekanatu. Tym razem prowadzenie objęły Siostry Felicjanki. Pojechałam tam z Kołomyi z 8-osobową grupką młodzieży. Poproszono mnie też o pomoc w przygotowaniu rozważań na wieczorną adorację.

snatyn

Na początek spotkania ks. Leonid Kukłyszyn CM wygłosił konferencję o siedmiu grzechach głównych. W południe była Msza w kaplicy Sióstr, a po obiedzie wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową ulicami miasta. Zatrzymywaliśmy się przy kapliczkach i cerkwiach. Jedna stacja była przy zniszczonym kościele ormiańskim... Zakończyliśmy nabożeństwo w kościele parafialnym. Tam też mieliśmy możliwość uczczenia relikwii bł. Marty Wieckiej. W czasie wolnym poszliśmy nad rzekę, aby znaleźć gałązki do zrobienia palm na następny dzień. Po powrocie oglądaliśmy film „Podaj dalej", a po kolacji była adoracja i możliwość spowiedzi. Ks. Leonida w tej posłudze wspomógł ks. Antoni z Zabłotowa.

Zakończyliśmy spotkanie Mszą Św. o 11:00 i obiadem, a już po 16:00 byliśmy w Kołomyi. Młodzież bardzo ceni sobie te spotkania i już od razu pyta o następne.

Więcej zdjęć ze spotkania można zobaczyć na stronie: http://snyatynkostel.wixsite.com/snyatynkostel/156

 

S. Helena Nevinska OSU

Na dziś


Posłuszeństwo jest w człowieku
wielkim światłem, które sprawia,
że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych