Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Goście domu w Polanicy

Wspólnota w Polanicy miała ostatnio okazję przyjąć dwoje niespodziewanych i miłych gości. Była to wizyta figury Matki Bożej Fatimskiej oraz odwiedziny o. Johna Baptisty Bashobory.

Na podstawie listu s. Małgorzaty Maruszewskiej OSU:

Pierwszą niespodzianką była dziesięciodniowa (6-16 lipca) wizyta figury Matki Bożej Fatimskiej w naszym klasztorze. W ramach tych odwiedzin – spotykałyśmy się codziennie w kaplicy o godz. 20.00 – na wspólny różaniec kończący się Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Dzieci Fatimskich. Zaprosiłyśmy sąsiadów. Przychodziło wiele osób – każdego dnia więcej. Była to bardzo żarliwa, szczera modlitwa. Na pożegnanie Maryi przyszedł, jak na możliwości naszej kaplicy, tłum ludzi. Maryja odjechała w dalszą Swoją Pielgrzymią drogę.

Druga niespodzianka – to odwiedziny O. Johna Baptisty Bashobory, który był przejazdem w Polanicy. W sobotę i niedzielę (15-16 lipca) Ojciec odprawił mszę św. w naszej kaplicy. Msza św. w sobotę była po angielsku - my odpowiadaliśmy po polsku. Bardzo „zgrabny” był ten mix językowy... Było tłumaczone kazanie. Ojciec wprowadził ogromną atmosferę modlitwy... na zakończenie pobłogosławił indywidualnie obecnych. Żegnając się z nami powiedział, że mamy ewangelizować w Duchu Świętym, że to jest nasze zadanie.

Polanica goście


Na dziś


Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam
we wszystkim.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych