Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Goście domu w Polanicy

Wspólnota w Polanicy miała ostatnio okazję przyjąć dwoje niespodziewanych i miłych gości. Była to wizyta figury Matki Bożej Fatimskiej oraz odwiedziny o. Johna Baptisty Bashobory.

Na podstawie listu s. Małgorzaty Maruszewskiej OSU:

Pierwszą niespodzianką była dziesięciodniowa (6-16 lipca) wizyta figury Matki Bożej Fatimskiej w naszym klasztorze. W ramach tych odwiedzin – spotykałyśmy się codziennie w kaplicy o godz. 20.00 – na wspólny różaniec kończący się Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Dzieci Fatimskich. Zaprosiłyśmy sąsiadów. Przychodziło wiele osób – każdego dnia więcej. Była to bardzo żarliwa, szczera modlitwa. Na pożegnanie Maryi przyszedł, jak na możliwości naszej kaplicy, tłum ludzi. Maryja odjechała w dalszą Swoją Pielgrzymią drogę.

Druga niespodzianka – to odwiedziny O. Johna Baptisty Bashobory, który był przejazdem w Polanicy. W sobotę i niedzielę (15-16 lipca) Ojciec odprawił mszę św. w naszej kaplicy. Msza św. w sobotę była po angielsku - my odpowiadaliśmy po polsku. Bardzo „zgrabny” był ten mix językowy... Było tłumaczone kazanie. Ojciec wprowadził ogromną atmosferę modlitwy... na zakończenie pobłogosławił indywidualnie obecnych. Żegnając się z nami powiedział, że mamy ewangelizować w Duchu Świętym, że to jest nasze zadanie.

Polanica goście


Na dziś


Nie można wytłumaczyć
ani pojąć szczęścia,
jakie się odczuwa,
gdy raz na zawsze
oddało się siebie Bogu.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych