Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


wróble

               XII  Niedziela Zwykła    A  (Mt 10,26-33; Jer 20,10-13)

Pan jest przy mnie jako potężny mocarz    Jer 20,11

Życie zgodne z Ewangelią nie jest łatwe i beztroskie. Niejednokrotnie wiąże się z trudem i cierpieniem, a nawet z prześladowaniem.

Przeżywamy różnego rodzaju lęki. Boimy się gniewu Bożego, złych reakcji innych ludzi, odrzucenia, braku zrozumienia. Odczuwamy strach przed utratą pracy, przed chorobą, starością czy śmiercią. Boimy się o naszych bliskich, boimy się różnych ludzi i niepewnych sytuacji. Każdy człowiek ma inne lęki, nikt nie jest od nich wolny. Jednak lęk nie powinien być przeszkodą w szerzeniu nauki Jezusa i dawaniu o Nim świadectwa.

Każda sytuacja życiowa jest odpowiednia, aby świadczyć o Bogu. Cierpienia, upokorzenia, wyrzeczenia i ofiara Chrystusa są kontynuowane w życiu każdego człowieka. Głoszenie Ewangelii wymaga odwagi i wytrwałości. Trzeba pamiętać, że nie jesteśmy sami ze swoimi problemami, cierpieniem oraz obawami o jutro. Jest przy nas wszechmocny, kochający Bóg, który towarzyszy nam swoją łaską, stale nas umacnia i powtarza: nie bój się, nie lękaj się, zaufaj.

Siłą do przezwyciężenia wszelkich przeciwności jest zaufanie Jezusowi oraz opatrzności Bożej. Dla zilustrowania tej prawdy, Jezus posługuje się zwykłymi obrazami. Policzone włosy na głowie i los wróbli – to symbole wiedzy Boga o nas oraz o Jego trosce względem wszystkich ludzi (por. Mt 6,25-34;10,28-31).

Bóg ceni nas bardziej niż my cenimy siebie. Bóg wie o nas więcej niż my wiemy o sobie. Bóg wie wszystko. Jesteśmy dla Niego bardzo cenni. O tym wspomina również św. Piotr w swoim Liście: Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was (1P 5,7).


Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi,
do tego Ja się przyznam przed Moim Ojcem, który jest w niebie.

Mt 10,32   

przygotowała s. Boguchwała Kuras OSU

‹‹‹ inne rozważania

 

Na dziś


Codziennie na nowo
trzeba zaczynać kochać Boga
i być przekonanym,
że tak dziś jak wczoraj
nie dosyć się Go kochało.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych