Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


emaus

 

III Niedziela Wielkanocna A    Łk 24, 13-35

Droga do Emaus


Po swoim zmartwychwstaniu, Jezus pozostaje ze swoimi uczniami, ale w inny sposób. Dlatego nie zawsze mogli Go rozpoznać.. Również dzisiaj nie jest to łatwe dla wielu ludzi.
       Św. Łukasz chce ukazać swoim czytelnikom sposób zobaczenia i rozpoznawania Jezusa. Przekazuje więc historię dwóch uczniów, którzy w szczególny sposób rozpoznali Chrystusa Zmartwychwstałego.
     Ci dwaj uczniowie opuszczają Jerozolimę, opuszczają swoją wspólnotę i tracą nadzieję. Smutni i rozczarowani udają się do Emaus. W drodze rozmawiają o ostatnich smutnych wydarzeniach w Jerozolimie. Cierpią i są załamani.
     Zrezygnowani uczniowie nie mogą rozpoznać Jezusa, który towarzyszy im w drodze i objaśnia Pisma. W czasie wędrówki  i rozmowy z Chrystusem,  ich serca rozpalały się, bo w nowy sposób zaczęli rozumieć Pisma.
Podczas wieczerzy w Emaus, przy łamaniu Chleba rozpoznali Jezusa. Rozradowani uczniowie, którzy zobaczyli żyjącego Pana, natychmiast wracają do Jerozolimy i rozpoczynają nowe życie z Zmartwychwstałym Jezusem.
     Droga do Emaus jest również naszą  drogą życiową. Jest symbolem naszych codziennych zmagań, rozczarowań, cierpień, wątpliwości, niepokoju i obaw. Jednakże nie idziemy sami do naszego Emaus . Towarzyszy nam Jezus i wyjaśnia Pisma, rozgrzewa serca, napełnia ufnością, otwiera oczy i umysł. Chrystus pragnie, abyśmy poznawali  Go czytając Ewangelię, rozpoznawali w różnych sytuacjach i uczestniczyli razem z Nim w łamaniu Chleba, w Eucharystii.


Słowo Boże i Eucharystia otwierają nasze serca na nowe życie z Jezusem Zmartwychwstałym.


Przygotowała s. Boguchwała Kuras OSU

 ‹‹‹ inne rozważania

 

Na dziś


Oddać się całkowicie
Jezusowi Chrystusowi
i Jego Najświętszej Matce
na drogach prawdziwej świętości,
to jest to, o co proszę Boga
wiele razy dziennie.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych