Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


emaus

 

III Niedziela Wielkanocna A    Łk 24, 13-35

Droga do Emaus


Po swoim zmartwychwstaniu, Jezus pozostaje ze swoimi uczniami, ale w inny sposób. Dlatego nie zawsze mogli Go rozpoznać.. Również dzisiaj nie jest to łatwe dla wielu ludzi.
       Św. Łukasz chce ukazać swoim czytelnikom sposób zobaczenia i rozpoznawania Jezusa. Przekazuje więc historię dwóch uczniów, którzy w szczególny sposób rozpoznali Chrystusa Zmartwychwstałego.
     Ci dwaj uczniowie opuszczają Jerozolimę, opuszczają swoją wspólnotę i tracą nadzieję. Smutni i rozczarowani udają się do Emaus. W drodze rozmawiają o ostatnich smutnych wydarzeniach w Jerozolimie. Cierpią i są załamani.
     Zrezygnowani uczniowie nie mogą rozpoznać Jezusa, który towarzyszy im w drodze i objaśnia Pisma. W czasie wędrówki  i rozmowy z Chrystusem,  ich serca rozpalały się, bo w nowy sposób zaczęli rozumieć Pisma.
Podczas wieczerzy w Emaus, przy łamaniu Chleba rozpoznali Jezusa. Rozradowani uczniowie, którzy zobaczyli żyjącego Pana, natychmiast wracają do Jerozolimy i rozpoczynają nowe życie z Zmartwychwstałym Jezusem.
     Droga do Emaus jest również naszą  drogą życiową. Jest symbolem naszych codziennych zmagań, rozczarowań, cierpień, wątpliwości, niepokoju i obaw. Jednakże nie idziemy sami do naszego Emaus . Towarzyszy nam Jezus i wyjaśnia Pisma, rozgrzewa serca, napełnia ufnością, otwiera oczy i umysł. Chrystus pragnie, abyśmy poznawali  Go czytając Ewangelię, rozpoznawali w różnych sytuacjach i uczestniczyli razem z Nim w łamaniu Chleba, w Eucharystii.


Słowo Boże i Eucharystia otwierają nasze serca na nowe życie z Jezusem Zmartwychwstałym.


Przygotowała s. Boguchwała Kuras OSU

 ‹‹‹ inne rozważania

 

Na dziś


Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej
przyszedł na świat.
Jest twój,
jest twoim wszystkim,
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych