Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


Słońce

33 Niedziela Zwykła B   -  Mk 13,24-32

Tak i wy, kiedy zobaczycie, że to się dzieje,
wiedzcie, że jest blisko, we drzwiach.
Mk 13,29

Jezus mówi o swoim ostatecznym przyjściu, co może nastąpić w każdej chwili, chociaż o dniu owym lub godzinie nikt nie wie. Dlatego zawsze trzeba być przygotowanym na spotkanie z Chrystusem Władcą i sprawiedliwym Sędzią.

Jego przyjściu towarzyszyć będą pewne znaki. Pojawią się zaburzenia kosmiczne i kataklizmy, o których wspomina już Stary Testament (np. Iz 13,6-10; 34,4; Dn 7,13). Opisów tych nie trzeba rozumieć zbyt dosłownie, ale nie można wykluczyć pewnego udziału wszechświata w przygotowaniu na Paruzję. Jezus posługuje się obrazami w celu przekonania ludzi o najważniejszym wydarzeniu – o swoim powtórnym przyjściu, które zamknie dzieje świata i człowieka.

Uczniowie Chrystusa nie muszą się lękać, ponieważ z nimi będzie Syn Boży, Odkupiciel, a ci, którzy wytrwali w wierze do końca, zgromadzą się wokół Niego.

W słowach Jezusa o znakach związanych z Paruzją, można dostrzec również głębszy sens duchowy. Chrystus pragnie, byśmy dostrzegali Jego obecność w różnych wydarzeniach, jakie pojawiają się w naszym życiu. Bóg mówi do nas przez liczne zjawiska, np. przyrodnicze, przez procesy zachodzące w życiu społecznym, narodowym, światowym, czy rodzinnym, a także przez to, co dokonuje się w naszym sercu. Są to znaki, które musimy odczytać i właściwie interpretować. Bóg kieruje światem i naszym życiem.

Jesteśmy powołani do tego, aby wiernie pełnić wolę Bożą.
Musimy czuwać, zawsze być gotowi i drzwi otworzyć, gdy Jezus przyjdzie.

 

przygotowała s. Boguchwała Kuras OSU

‹‹‹ inne rozważania

 

 

Na dziś


Radujcie się wspólnie.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych