logo

Przedszkole w Sierczy

św. Aniela Merici

 

Przedszkole Sióstr Urszulanek U.R.

w Sierczy 

im. św. Anielii Merici

 

Siercza 1, 32-020 Wieliczka
tel./fax (12) 651 51 88

 

 

Wydarzenia

Festyn rodzinny - maj 2011

Festyn„Kiedy ranne wstają zorze...” - tak właśnie powinno zacząć się wspomnienie o rodzinnym festynie przedszkola w Sierczy, który odbył się w pewną słoneczną sobotę maja 2011 roku. Jeszcze małe szpaki, które osiedliły się obok sali 6-latków, grzecznie przekręcały się na drugi bok, a już w przedszkolu pojawiły się wszystkie Panie i Siostry...                                            

więcej ›››

Bal 2011

Bal„To był bal na” ...prawie 100 par. Sala 6-latków przedszkola w Sierczy zgromadziła wszystkie dzieci z ich opiekunkami - oczywiście w strojach balowych. Były zwierzątka, księżniczki, odważni wojownicy...

więcej ›››

 

 

Uroczystość św. Anieli Merici

św. AnielaDzień uroczystości św. Anieli Merici w sierczańskim przedszkolu był bardzo świąteczny. Dzięki interesującym spotkaniom i konkursom, Patronka przedszkola stała się dzieciom znacznie bliższa.

więcej ›››

 

Kolędowanie - styczeń 2011 r.

kolędowanieHej kolęda, kolęda... Pod takim hasłem mijał w przedszkolu w Sierczy styczeń 2011.  Do wspólnego kolędowania przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców i rodzeństwo, a następnie babcie oraz dziadków.

więcej ›››

 


Grudniowe imprezy

ImprezyKoniec roku kalendarzowego to w naszym urszulańskim przedszkolu w Sierczy czas wielu spotkań i imprez. Dzieci spotkały się  m.in. z panem górnikiem z Wieliczki i św. Mikołajem. Imieniny oraz opłatek były okazją do występów i wspólnego przebywania.

więcej ›››

 


Uroczystość św. Urszuli 2010

UrszulaDzień uroczystości św. Urszuli, to w naszym przedszkolu w Sierczy jednocześnie inauguracja roku szkolnego.

więcej ›››

 

 


Pasowanie Przedszkolaków 2010

W Pasowanie na przedszkolakaurszulańskim przedszkolu w Sierczy, również w tym roku, odbyło się uroczyste pasowanie nowych przedszkolaków.

więcej ›››

 

 

XXV Niedziela Zwykła

Niegodziwą mamoną są nie tylko dobra materialne, lecz również takie pseudo wartości doczesne jak np.: egoizm, wywyższanie się, zatwardziałość serca czy zarozumiałość, pycha i chciwość. Są ludzie, którzy całą swoją energię wykorzystują dla gromadzenia przemijających wartości a zaniedbują troskę o dobra, które  trwają wiecznie.

 

 

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici