Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Z pielgrzymiego szlaku

Hasło tegorocznej 72. Pieszej Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę brzmiało „Z Maryją głosimy Ewangelię”. Wyruszyliśmy 2 sierpnia po uroczystej mszy świętej, której przewodniczył biskup Adam Wodarczyk. Ci, co liczyli pielgrzymów ogłosili, że było nas około 3,5 tysiąca wiernych.

Na pielgrzymi szlak wyruszyło 8 różnych grup - urszulanki wędrowały w grupie pierwszej - błękitnej. Jezus wysyłał swych uczniów parami - dlatego też na rekolekcje w drodze z Maryją wybrałyśmy się we dwie, s. Weronika Świętosławska i s. Joanna Żuk. Opiekunami pierwszej grupy byli ks. Andrzej Króliczek, wikariusz parafii św. Antoniego w Rybniku oraz nasz absolwent, neoprezbiter Wojciech Kamiński.

Chociaż droga z Rybnika do Częstochowy nie jest bardzo długa - pielgrzymka trwa tylko 4 dni - to w tym roku słoneczko pokazało wszystkie swoje możliwości. Żar lał się na nas z nieba przez cały czas, droga nagrzana niemal jak patelnia i kilometry, które trzeba było przemierzyć - to przeszkody do pokonania. Jednak cóż to jest dla pielgrzymów, którzy na drogę wyruszają dobrowolnie, niosąc do Jasnogórskiej Matki nie tylko swoje intencje, ale też wielkie i małe sprawy swoich rodzin, przyjaciół oraz wspólnot.

Pielgrzymka

Po szczęśliwym dotarciu na Jasną Górę uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii. Część pielgrzymów została na nocne czuwanie - my wróciłyśmy na wieczór do Rybnika.

Jest za co Panu dziękować! Miałyśmy okazję wędrować do Matki, wspólnie modlić się, śpiewać, rozmawiać z pielgrzymami. Na trasie pielgrzymkowej spotykałyśmy także naszych uczniów, absolwentów, rodziców naszych uczniów a także nauczycieli Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku. Na owoce pielgrzymki zapewne trzeba będzie poczekać - ale już teraz możemy przyznać, że ten czas z pewnością nie był zmarnowany. Bogu niech będą dzięki za każdy krok i kilometr, który przybliżał nas do Maryi.

                                                                                  s. Joanna Żuk

Pielgrzymka rybnicka

Na dziś


Słowa wychodzące
z najświętszych ust
Syna Bożego
a zapisane w Ewangelii...
są ogniem i rzuconym
przez Niego w Świat
płomieniami,
które rozpalają dusze czyste.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych