Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Z pielgrzymiego szlaku

Hasło tegorocznej 72. Pieszej Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę brzmiało „Z Maryją głosimy Ewangelię”. Wyruszyliśmy 2 sierpnia po uroczystej mszy świętej, której przewodniczył biskup Adam Wodarczyk. Ci, co liczyli pielgrzymów ogłosili, że było nas około 3,5 tysiąca wiernych.

Na pielgrzymi szlak wyruszyło 8 różnych grup - urszulanki wędrowały w grupie pierwszej - błękitnej. Jezus wysyłał swych uczniów parami - dlatego też na rekolekcje w drodze z Maryją wybrałyśmy się we dwie, s. Weronika Świętosławska i s. Joanna Żuk. Opiekunami pierwszej grupy byli ks. Andrzej Króliczek, wikariusz parafii św. Antoniego w Rybniku oraz nasz absolwent, neoprezbiter Wojciech Kamiński.

Chociaż droga z Rybnika do Częstochowy nie jest bardzo długa - pielgrzymka trwa tylko 4 dni - to w tym roku słoneczko pokazało wszystkie swoje możliwości. Żar lał się na nas z nieba przez cały czas, droga nagrzana niemal jak patelnia i kilometry, które trzeba było przemierzyć - to przeszkody do pokonania. Jednak cóż to jest dla pielgrzymów, którzy na drogę wyruszają dobrowolnie, niosąc do Jasnogórskiej Matki nie tylko swoje intencje, ale też wielkie i małe sprawy swoich rodzin, przyjaciół oraz wspólnot.

Pielgrzymka

Po szczęśliwym dotarciu na Jasną Górę uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii. Część pielgrzymów została na nocne czuwanie - my wróciłyśmy na wieczór do Rybnika.

Jest za co Panu dziękować! Miałyśmy okazję wędrować do Matki, wspólnie modlić się, śpiewać, rozmawiać z pielgrzymami. Na trasie pielgrzymkowej spotykałyśmy także naszych uczniów, absolwentów, rodziców naszych uczniów a także nauczycieli Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku. Na owoce pielgrzymki zapewne trzeba będzie poczekać - ale już teraz możemy przyznać, że ten czas z pewnością nie był zmarnowany. Bogu niech będą dzięki za każdy krok i kilometr, który przybliżał nas do Maryi.

                                                                                  s. Joanna Żuk

Pielgrzymka rybnicka

Na dziś


Jezu, zapal mnie Twą miłością.
Spraw, abym się stała
nowym człowiekiem.

bł. M. Klemensa Staszewska

 

Modlitwa za Ukrainę

 

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

Adoracje Kraków