Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Z Maryją ratujemy świat - rekolekcje w Ivano-Frankivsku

 

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży w Parafii Chrystusa Króla w Ivano – Frankivsku, które odbyły się w dniach od 27 do 30 marca, miały wyjątkowy charakter, ponieważ to właśnie najmłodsi członkowie tutejszej wspólnoty parafialnej podejmowali różne formy pokuty, by pomóc Maryi w ratowaniu Świata.

Dzieci zachęcone przez Ks. Rekolekcjonistę z całego serca włączyły się w różne praktyki pokutne. Na kartkach malowały swoje postanowienia i formy pokuty podejmowane w Wielkim Poście, a podczas nabożeństwa drogi krzyżowej w wielkim skupieniu niosły krzyż i modliły się w intencji nawrócenia grzeszników. Odmawiały też różaniec ze wzniesionymi rękami, tak jak prosiła o to Maryja w Fatimie. Młodzież natomiast dyskutowała na temat pokuty i jej znaczenia w życiu i - podobnie jak najmłodsi - uczestniczyła w zaproponowanych formach modlitwy oraz pokuty.

Był też czas na zabawę i podchody, no i oczywiście na niespodziankę. Ks. Proboszcz Władysław Iwaszczak zapewnił wszystkim uczestnikom rekolekcji nie tylko odpowiednie warunki do modlitwy , ale też ugościł obiadem. Rekolekcje zakończyły się Mszą Świętą, po której każda grupa rekolekcyjna została zawierzona Matce Bożej.

 

droga krzyzowa

-->> więcej zdjęć na stronie parafii


 

S. Karolina Duraj OSU

Na dziś


Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia

 

Modlitwa za Ukrainę

 

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

Adoracje Kraków