Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Warto mieć marzenie

O tym, że warto mieć marzenie, wie każdy z nas. Jednak są takie dni jak słoneczna, wrześniowa sobota, kiedy co najmniej jedno z marzeń spełniło się w wyjątkowy sposób. W sobotę, 9 września 2017 r., na dziedzińcu klasztoru Sióstr Urszulanek w Sierczy, spełniło się niejedno dziecięce marzenie o wspaniałej zabawie na powietrznych linach, o przejażdżce na prawdziwym koniu, o zjedzeniu kilku wat cukrowych naraz lub o posiadaniu wielkiego błyszczącego balonu.

Festyn rodzinny w Sierczy

Dzięki gminnym funduszom pozyskanym w ramach budżetu obywatelskiego, został zorganizowany wspaniały, rodzinny festyn integracyjny pod hasłem „Najważniejsza jest Rodzinka”. Dzięki głosom mieszkańców gminy Wieliczka, oddanym na projekt rodzinnego festynu integracyjnego na terenie zabytkowego zespołu klasztornego w Sierczy, udało się pozyskać środki finansowe na organizację tego wydarzenia. Jako honorowi goście przybyli do nas Pan Rafał Ślęczka - Zastępca Burmistrza ds. Społecznych i Pan Tomasz Machnik – Kierownik Wydziału Edukacji w Urzędzie Gminy Wieliczka.

Festyn rodzinny w Sierczy

Mieszkańcy Sierczy, Wieliczki i okolicznych miejscowości licznie odwiedzili przyklasztorny ogród, w którym ustawione były małe i ogromne dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw, trampoliny z uprzężami do skakania, stoisko gastronomiczne z pysznymi potrawami, stoisko z napojami, wata cukrowa i popcorn. Każdy z uczestników mógł tez skorzystać z przejażdżki konno. Oprawa muzyczna porywała uczestników w świat klasyki, ale nie zabrakło i zabaw w rytmie przebojów Majki Jeżowskiej, Arki Noego i innych hitów muzycznych.

Siostra Małgorzata Chudy, jako koordynator festynu zadbała także o to, aby każdy uczestnik skosztował słynnych wielickich pączków. Podczas festynu zorganizowano konkursy dla najmłodszych o Gminie Wieliczka, a bajkowy klimat podkreślały hostessy ubrane w stroje elfów. Miliony mieniących się w słońcu baniek mydlanych, fruwało unoszone podmuchami wiatru, a biegające i bawiące się dzieci starały się każdą z nich złapać i zabrać ze sobą, co oczywiście było dość trudne. Najmłodsze dzieci otrzymały wielkie błyszczące balony, które z dumą zabrały do domu.

Festyn rodzinny w Sierczy

Zgromadzeni goście mogli pochwalić się także talentem wokalnym. Podczas konkursu karaoke, przyznano 6 nagród dla najlepszych uczestników. Konkurs przyciągnął sporą widownię, która dokonała wyboru laureatów.

Festyn pozwolił na integrację lokalnej wielopokoleniowej społeczności między sobą, ale i z Siostrami Urszulankami. W tak pięknym miejscu, jakim jest zabytkowy zespół dworski, przybyli goście mogli oddać się zabawie, a jednocześnie podziwiać wiele pomników przyrody i poznać historie tego niezwykłego miejsca na wzgórzu.

Festyn rodzinny w Sierczy

Zapach waty cukrowej, pysznych potraw i różanych pączków na długo jeszcze roznosił się po klasztornych krużgankach. A jeśli ktoś zatrzyma się na chwilę – może nadal usłyszeć beztroski śmiech dzieci i muzykę, a dostrzec zagubioną bańkę mydlaną krążącą gdzieś wysoko nad klasztorem.

Iwona Windak - Mama Aleksandra i Mikołaja

Festyn rodzinny w Sierczy

Na dziś


Trzymajcie się dawnej drogi
i zwyczajów kościoła
ustanowionych
i potwierdzonych
przez tylu świętych
za natchnieniem
Ducha Świętego.
I żyjcie życiem nowym.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych