Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Rozpoczęcie roku w Międzyzakonnym Formacyjnym Studium Teologicznym w Krakowie

Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego w Międzyzakonnym Formacyjnym Studium Teologicznym w roku akademickim 2018/2019 odbyło się 9 października 2018 r.

Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Damian Muskus. Koncelebrowali: ks. dr hab. Stanisław Witkowski MS oraz ks. dr hab. Józef Pochwat MS, którzy włączyli się w modlitwę o łaski dla wykładowców i słuchaczek Studium. Podczas homilii ksiądz biskup, nawiązując do Ewangelii o talentach, powiedział: „Nie ma znaczenia, iloma talentami obdarzył nas Bóg. Liczy się tylko to, co z tymi talentami uczynimy, w jaki sposób będziemy nimi gospodarować. Pan jest hojny, każdemu z nas powierzył wielkie dobro oczekując, że będziemy pomnażać je i zmieniać świat. Do tego jesteśmy powołani, to jest nasza ludzka odpowiedzialność i ludzka powinność”.

mtsf

mtsf

Po Eucharystii ksiądz biskup wygłosił w auli konferencję, w której - przywołując przykład świętych - chciał na nowo rozbudzić zachwyt Ewangelią. Podkreślił, że świat oczekuje, byśmy byli głosicielami Dobrej Nowiny i ludźmi, którzy żyją według zasad Ewangelii. Przypomniał, że wybieramy życie zakonne, by bardziej przylgnąć do Jezusa. Uroczystość zakończyła wspólna agapa, podczas której mogłyśmy się ucieszyć łaską powołania i nawiązać znajomości, gdyż nowy - już piąty - rok formacyjny zaczynamy w zmienionym składzie.

s. Halina Filipek


Na dziś


Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych