Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Rekolekcje do tańca i do różańca

We wrześniowy weekend 22 - 23 września 2017 w Krakowie kilkanaście dziewczyn wraz z siostrami uczestniczyło w rekolekcjach „do tańca i do różańca”, podczas których wspólnie uwielbiały Pana.

Rekolekcje połączone były z warsztatami tańców izraelskich, które poprowadziła Joanna Jurczyszyn. Wszystkie mogłyśmy uwielbiać Pana na różne sposoby - w modlitwie tańcem, rozważaniu Słowa Bożego, w ciszy adoracji oraz pełnym Ducha śpiewie przed Najświętszym Sakramentem. W sobotę towarzyszył nam ks. Grzegorz Godawa, który wygłosił konferencję o wielbieniu Boga w zwyczajnej codzienności, a także posługiwał w sakramencie pojednania. Po południu, mimo deszczu, wybrałyśmy się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i pobliskiego Centrum Św. Jana Pawła II.

rekolekcje do tanca i rozanca

Podczas tych kilku intensywnych dni nie zabrakło również pięknych momentów tworzenia radosnej wspólnoty między sobą. Wszystko to stanowiło świetny klimat do wchodzenia w tajemnicę uwielbienia Wszechmogącego. Poniżej przedstawiamy krótkie porekolekcyjne refleksje jako okruchy tego wspaniałego czasu. Mamy nadzieję, że niebawem znów spotkamy się na wspólnej modlitwie i wielbieniu Stwórcy.

rekolekcje do tanca i rozanca

<<więcej zdjęć

ak

rekolekcje do tanca i rozanca

Wyjeżdżam z tego miejsca o wiele spokojniejsza. Teraz mocniej ufam, że cokolwiek się wydarzy, że kogokolwiek Bóg postawi, bądź zabierze z mojej drogi, to wiem, że jest w tym jakiś plan i za ten plan będę wysławiać Najwyższego. Podczas modlitwy tańcem mogłam odciąć się od wszystkiego, zamknąć oczy i wsłuchać się w muzykę oraz słowa (choć nie miałam pojęcia, co one znaczą), oddając się spokojowi wraz z ogromem Bożej miłości. Dziękuję za ten czas.

***

Doświadczyłam tu cudownej atmosfery miłości i radości wśród Sióstr i innych dziewczyn, uczestniczek rekolekcji. Szczególnie dla kobiet istotne jest poczucie wspólnoty i wsparcia, jakie mogą sobie wzajemnie dać oraz doświadczenie czułej i obecnej miłości Ojca - Boga Ojca, jego miłosnego spojrzenia na nas, ciepła i prowadzenia. Tego wszystkiego mogłyśmy doświadczyć w tańcu. Poczuć wdzięczność i miłość i żar Ducha Świętego.


Na dziś


Codziennie na nowo
trzeba zaczynać kochać Boga
i być przekonanym,
że tak dziś jak wczoraj
nie dosyć się Go kochało.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych