Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Pielgrzymka do Bołszowiec

Grupa parafian z Kołomyi wraz z s. Heleną Nevinską, uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach, a następnie wzięła udział we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych.

Pielgrzymka do Bołszowiec

W dniach 4 i 5 lipca 2017 r. wyruszyła 15. piesza pielgrzymka Archidiecezji Lwowskiej do Bołszowiec, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju i Pojednania.

Kiedyś był tam klasztor Karmelitów, obecnie tym sanktuarium opiekują się Franciszkanie Konwentualni. Oni to odbudowali ten klasztor z ruin, a pielgrzymki do niego rozpoczęły się w roku 2002. W tym roku również minęło 240 lat od nadania temu kościołowi tytułu sanktuarium.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Grupa ze Śniatynia liczyła około 120 osób, podobnie też grupa ze Lwowa, natomiast z Tarnopola przyszło około 70 osób. Ze Śniatynia było najdalej – przeszliśmy około 150 km w 5 dni, pozostałe grupy szły 4 dni. Dołączyła też grupa z Iwano-Frankiwska, ale szła tylko jeden dzień – 8 lipca, w sobotę.

Pielgrzymka do Bołszowiec

 

Z naszej parafii w Kołomyi w pielgrzymce uczestniczyło 10 osób, głównie młodzież - szliśmy ze Śniatynia. Towarzyszyłam im przez całą pielgrzymkę i również zostałam na Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Bołszowcach. Dojechało tam jeszcze kilka osób, które nie szły w pielgrzymce, ale chciały wziąć udział w spotkaniu.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Pielgrzymka do Bołszowiec

Każdą grupę pielgrzymkową odwiedzili nasi Biskupi – Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i nowo wyświęcony Biskup pomocniczy Edward Kawa, idąc z nami pewien odcinek drogi. Odprawili oni również Mszę na zakończenie pielgrzymki i Mszę odpustową w niedzielę 9 lipca.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Hasłem tegorocznej pielgrzymki i spotkania młodzieży było: „Lyubit’ odne odnoho”, czyli „Miłujcie się”. Słuchaliśmy konferencji, których tematem była wiara, grzech, sakramenty Pokuty i Eucharystii, jak również różne zagrożenia dla wiary ze strony Złego.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Podczas FSM mieliśmy okazję również spotkać się z o. Jerzym z redakcji czasopisma „Miłujcie się”, który opowiadał o Ruchu Czystych Serc i zachęcał do propagowania tego ruchu w Ukrainie. Pani Dorota, psycholog z Polski, opowiedziała młodzieży o różnych aspektach płciowości i seksualności oraz o wychowaniu ku dojrzałej miłości.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Oczywiście nie brakowało nam czasu na modlitwę, a główną intencją pielgrzymki i spotkania było wypraszanie pokoju dla Ukrainy. W tej intencji modliliśmy się w czasie procesji różańcowej 10 lipca, a w następnym dniu w czasie Drogi Krzyżowej. Obydwa nabożeństwa odbywały się nie w kościele, lecz przeszły ulicami Bołszowiec. Dołączali do naszej modlitwy również mieszkańcy wsi.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Spotkanie młodzieży zakończyło się 12 lipca Mszą Świętą o północy, a po Mszy była jeszcze możliwość całonocnej adoracji i spowiedzi.

Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni. Czujemy potrzebę takich spotkań, by dzielić się naszą wiarą i wspólnie się modlić, bawić i nawiązywać relacje.

s. Helena Nevinska OSU

Pielgrzymka do Bołszowiec


Na dziś


Nie można wytłumaczyć
ani pojąć szczęścia,
jakie się odczuwa,
gdy raz na zawsze
oddało się siebie Bogu.

św. Maria od Wcielenia

 

Modlitwa za Ukrainę

 

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

Adoracje Kraków