Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Pielgrzymka do Bołszowiec

Grupa parafian z Kołomyi wraz z s. Heleną Nevinską, uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach, a następnie wzięła udział we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych.

Pielgrzymka do Bołszowiec

W dniach 4 i 5 lipca 2017 r. wyruszyła 15. piesza pielgrzymka Archidiecezji Lwowskiej do Bołszowiec, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju i Pojednania.

Kiedyś był tam klasztor Karmelitów, obecnie tym sanktuarium opiekują się Franciszkanie Konwentualni. Oni to odbudowali ten klasztor z ruin, a pielgrzymki do niego rozpoczęły się w roku 2002. W tym roku również minęło 240 lat od nadania temu kościołowi tytułu sanktuarium.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Grupa ze Śniatynia liczyła około 120 osób, podobnie też grupa ze Lwowa, natomiast z Tarnopola przyszło około 70 osób. Ze Śniatynia było najdalej – przeszliśmy około 150 km w 5 dni, pozostałe grupy szły 4 dni. Dołączyła też grupa z Iwano-Frankiwska, ale szła tylko jeden dzień – 8 lipca, w sobotę.

Pielgrzymka do Bołszowiec

 

Z naszej parafii w Kołomyi w pielgrzymce uczestniczyło 10 osób, głównie młodzież - szliśmy ze Śniatynia. Towarzyszyłam im przez całą pielgrzymkę i również zostałam na Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Bołszowcach. Dojechało tam jeszcze kilka osób, które nie szły w pielgrzymce, ale chciały wziąć udział w spotkaniu.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Pielgrzymka do Bołszowiec

Każdą grupę pielgrzymkową odwiedzili nasi Biskupi – Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i nowo wyświęcony Biskup pomocniczy Edward Kawa, idąc z nami pewien odcinek drogi. Odprawili oni również Mszę na zakończenie pielgrzymki i Mszę odpustową w niedzielę 9 lipca.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Hasłem tegorocznej pielgrzymki i spotkania młodzieży było: „Lyubit’ odne odnoho”, czyli „Miłujcie się”. Słuchaliśmy konferencji, których tematem była wiara, grzech, sakramenty Pokuty i Eucharystii, jak również różne zagrożenia dla wiary ze strony Złego.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Podczas FSM mieliśmy okazję również spotkać się z o. Jerzym z redakcji czasopisma „Miłujcie się”, który opowiadał o Ruchu Czystych Serc i zachęcał do propagowania tego ruchu w Ukrainie. Pani Dorota, psycholog z Polski, opowiedziała młodzieży o różnych aspektach płciowości i seksualności oraz o wychowaniu ku dojrzałej miłości.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Oczywiście nie brakowało nam czasu na modlitwę, a główną intencją pielgrzymki i spotkania było wypraszanie pokoju dla Ukrainy. W tej intencji modliliśmy się w czasie procesji różańcowej 10 lipca, a w następnym dniu w czasie Drogi Krzyżowej. Obydwa nabożeństwa odbywały się nie w kościele, lecz przeszły ulicami Bołszowiec. Dołączali do naszej modlitwy również mieszkańcy wsi.

Pielgrzymka do Bołszowiec

Spotkanie młodzieży zakończyło się 12 lipca Mszą Świętą o północy, a po Mszy była jeszcze możliwość całonocnej adoracji i spowiedzi.

Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni. Czujemy potrzebę takich spotkań, by dzielić się naszą wiarą i wspólnie się modlić, bawić i nawiązywać relacje.

s. Helena Nevinska OSU

Pielgrzymka do Bołszowiec


Na dziś


Tym więcej jest trudu
i niebezpieczeństw,
im większej wartości
jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych