Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

"Patriotyczna Śpiewanka" w przedszkolu krakowskim

W dniu 7 listopada 2018 r. społeczność Przedszkola Nr 42 Sióstr Urszulanek UR w Krakowie świętowała jubileusz 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

spiewanka

Wspólnie z nami radość z tej okrągłej rocznicy dzielili zaproszeni goście: pani Wizytator z Małopolskiego Kuratorium Oświaty, ks. Proboszcz z Parafii św. Mikołaja, zaprzyjaźniony żołnierz, Siostra Przełożona z siostrami ze wspólnoty krakowskiej, Siostra Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 159 Sióstr Urszulanek UR z wychowawczyniami i uczniami klas trzecich, reprezentanci Dziadków i Rodziców wychowanków przedszkola oraz Panie Dziennikarki, przedstawicielki mediów.

spiewanka

Podczas „Patriotycznej Śpiewanki”, recytacją wierszy i śpiewem, złożyliśmy hołd wszystkim Bohaterom narodowym, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, abyśmy dzisiaj mogli cieszyć się wolnością i być dumni z tego, że jesteśmy Polakami. W wykonywanych utworach wyczuwało się nutę autentycznego wzruszenia, ale i radości. Można powiedzieć, że uczestnicy „Patriotycznej Śpiewanki” stworzyli w naszej małej „przedszkolnej Ojczyźnie” prawdziwą wielopokoleniową polską wspólnotę.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wydarzenia na stronie przedszkola.

Agnieszka Stasiulka-Hemzaczek

Na dziś


Pocieszcie się
nie poddawajcie się zwątpieniu.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych