Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Kurs języka angielskiego

W dniach od 24 lipca do 7 sierpnia 2017 r. w Tarnowie trwa kurs języka angielskiego. Dwudziestoczteroosobowa grupa sióstr z Polski, Ukrainy, Słowacji i Słowenii poszerza znajomość języka angielskiego. Pomagają w tym s. Alice Montgomery i s. Jayne Horswill, które przybyły do nas z Wielkiej Brytanii, a także s. Monika Bonna i s. Małgorzata Kloza.

Kurs języka angielskiego

Nie jest to czas wyłącznie poświęcony nauce, choć lekcje zajmują większość czasu. Sprzyja międzynarodowej integracji i wspólnej modlitwie w języku angielskim. Odbyłyśmy pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózki, zwiedziłyśmy tarnowską katedrę. Co wytrwalsi zobaczyli ruiny zamku Tarnowskich na Górze św. Marcina oraz Park Strzelecki.

Dziękujemy organizatorom, ponieważ jest to cenny czas pozwalający odkryć piękno języka angielskiego, poznać historię i kulturę Wielkiej Brytanii. Wyrażamy również wdzięczność wspólnocie tarnowskiej za bardzo gościnne przyjęcie.

s. L.O. & s. E.K.

Świadectwo:

Ten czas kursu jest dla mnie bardzo szczególny. Bliżej poznałam nasze Siostry: z Anglii, ze Słowacji, Słowenii i Polski. Nauka języka w pogodnej atmosferze, bycia ze sobą, dzielenia się doświadczeniami, wiedzą, umiejętnościami, w czasie różnych lekcji, jest dla mnie bardzo pozytywnym doświadczeniem. 

Nie odczuwam lęku przed mówieniem po angielsku, nawet jak moja wymowa nie jest poprawna gramatycznie. Siostry naszej wspólnoty INSIEME motywują się nawzajem, na przykład do odrobienia pracy domowej, zaś nasze nauczycielki pasją przekazywania nam wiedzy. Insieme to także wspólne trwanie na modlitwie: Mszy świętej, Brewiarz, Adoracji. Jestem wdzięczna za czas jednoczący nas z Jezusem i sobą nawzajem.

s. Lucyna

Na dziś


Trzymajcie się dawnej drogi
i zwyczajów kościoła
ustanowionych
i potwierdzonych
przez tylu świętych
za natchnieniem
Ducha Świętego.
I żyjcie życiem nowym.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych