Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Dzień Życia Konsekrowanego - Rybnik

Tegoroczne Święto Ofiarowania Pańskiego, podobnie jak Uroczystość św. Anieli, wspólnota rybnicka przeżywała w dość nietypowy sposób.

Po pierwsze był to sam środek naszych trzydniowych rekolekcji, które głosił nam ks. dr Grzegorz Strzelczyk – kapłan tutejszej archidiecezji; po drugie, to fakt, że pomimo rekolekcyjnego skupienia zdecydowałyśmy się odpowiedzieć na zaproszenie ojców franciszkanów, którzy dużo wcześniej zwrócili się do nas za pośrednictwem swojego gwardiana o. Lucjusza Wójtowicza z prośbą, by w roku życia konsekrowanego wspólnie z nimi i zaproszonymi także ojcami werbistami świętować Dzień Życia Konsekrowanego.

Tak więc prawie wszystkie rybnickie wspólnoty zakonne (z wiadomych względów nieobecne były tylko siostry wizytki) zebrały się przed południem na Mszy Św. we franciszkańskim kościele pw. św. Józefa, by dziękować Bogu za dar życia konsekrowanego, za powołanie każdego z nas oraz by prosić o dar nowych powołań do naszych wspólnot zakonnych i dla całego Kościoła.

Zostałyśmy poproszone o przygotowanie liturgii Słowa oraz o podzielenie się ze wspólnotą parafialną świadectwem naszego urszulańskiego życia, co w naszym imieniu na koniec Mszy św. uczyniła s. Barbara Markiewicz. Miłym zaskoczeniem dla nas wszystkich były życzenia, które skierowali do nas przedstawiciele tamtejszej parafii, a każda z obecnych tam osób zakonnych otrzymała przepiękną białą różę.

Po uroczystej Eucharystii spotkaliśmy się w domu parafialnym na wspólnym obiedzie. Nasze rozmowy w ciepłej, rodzinnej atmosferze przy suto zastawionym stole były kolejną okazją, by móc się trochę lepiej poznać. Na koniec obiadu ze strony jednego z ojców padła propozycja, by spotkania te kontynuować, np. przy okazji naszych świąt patronalnych, czy innych ważnych wydarzeń zakonnych i przez wszystkich tam obecnych została przyjęta z dużym aplauzem.

Opracowała s. Jadwiga Łaciak

» Zdjęcia z obchodów w parafii franciszkańskiej św. Józef «

 

Na dziś


Nie można wytłumaczyć
ani pojąć szczęścia,
jakie się odczuwa,
gdy raz na zawsze
oddało się siebie Bogu.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych