Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


krzyż

 WIELKI  TYDZIEŃ


Niedziela Palmowa jest pamiątką triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Jest także niedzielą rozpoczynającą tydzień cierpień Syna Bożego.

W męce i śmierci Jezusa widzimy Boga wydanego w ręce złych ludzi, bezbronnego, słabego, upokorzonego, wyśmianego, biczowanego, okrutnie traktowanego.

Jezus nie skorzystał ze swojej boskiej mocy, aby się bronić czy w cudowny sposób zejść z krzyża i pokonać swoich wrogów. Jezus przyjął wszystkie cierpienia dla zbawienia ludzkości.

Chrystus - Syn Boży wziął na siebie  cierpienia, zmagania, zło i grzechy wszystkich ludzi, aby  obmyć ich swoją krwią, miłosierdziem i Bożą miłością.

Dla wierzących krzyż nie jest tylko forma cierpienia i upokorzenia, lecz ukazuje również chwałę, miłosierdzie, miłość i przebaczenie Boga. Taka jest odpowiedź Boga na zło.

Dzisiaj miliony ludzi cierpiących, podobnie jak Jezus w Ogrójcu, wołają do Boga: Ojcze, zabierz ode mnie ten kielich. Każdy może przed Bogiem otworzyć swoje obolałe, zranione serce i prosić o miłosierdzie. Bóg, który jest Miłością, usłyszy to wołanie i ulituje się nad swoimi, biednymi ziemskimi dziećmi.

Oprócz Jezusa, ukrzyżowano też dwóch zbrodniarzy. Niezależnie od tego, jakimi byli bandytami, Jezus umiera pośród nich tak, jak żył - w solidarności z wyrzutkami społecznymi, a w tym wypadku z kryminalistami.

Umierając na krzyżu, Chrystus zatroszczył się również o nas. Nie pozostawił nas sierotami, ale dał nam Matkę, swoją Matkę, która wszystko rozumie, sercem obejmuje każdego z nas i jest z nami w każdy czas.

W ten sposób Jezus wiernie i dokładnie wypełnił swoją misję objawiając miłosierną miłość Boga. Śmierć Jezusa na krzyżu nie jest porażką, lecz największym zwycięstwem nad mocami ciemności i zła.

przygotowała s. Boguchwała Kuras OSU

‹‹‹ inne rozważania

 

 

Na dziś


Osoba Słowa Bożego
jest Oblubieńcem
duszy wiernej.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych