Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


Bogiem moim jesteś

24 Niedziela Zwykła B   -  Mk 8, 27-35

A wy za kogo Mnie uważacie ?

Dla Piotra Jezus był Mesjaszem. Był Tym, na którego on  wraz z całym  ludem izraelskim  oczekiwali. Jezus był Tym, który miał spełnić oczekiwania i nadzieje Izraela, którego przepowiadali prorocy i patriarchowie  - Mesjaszem, w którym przebywa Duch Święty.

Piotr zobaczył Jezusa, doświadczył Jego miłości. Widział z jak wielkim miłosierdziem szedł do biednych, opuszczonych, odrzuconych, chorych, cierpiących i grzeszników. Zobaczył w Chrystusie Mesjasza i Boga. Chociaż  spodziewał się (podobnie  jak cały naród ), że Mesjasz będzie wielkim wodzem politycznym i  wyzwoli Izraela spod panowania Rzymian, porzucił swoje błędne wyobrażenia mesjańskie, zaakceptować Mesjasza cierpiącego, ukrzyżowanego, który pełniąc wolę Boga, oddał życie dla zbawienia  wszystkich ludzi, który zmartwychwstał i króluje z Bogiem Ojcem w Niebie.

Jeśli Jezus jest dla nas Mesjaszem, Synem Bożym, odpowiedzią na nasze marzenia, jeśli jest naszym Nauczyciele i Zbawicielem, który uczy miłości, dobrego życia, autentycznej modlitwy i ukazuje Boga jako naszego najlepszego, kochającego Ojca, wówczas możemy towarzyszyć Chrystusowi w drodze do Jerozolimy jako Jego wierni uczniowie. 

 

przygotowała s. Boguchwała Kuras OSU

‹‹‹ inne rozważania

 

 

Na dziś


Niech wszystko,
co we mnie cieszy
serce człowiecze,
Ciebie wielbi...

bł. Natalia Tułasiewicz

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych