Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


Fra Angelico, Przemienienie Pańskie – fresk w klasztorze w celi szóstej, Florencja

Fra Angelico, Przemienienie Pańskie – fresk w klasztorze w celi szóstej, Florencja

Święto Przemienienia Pańskiego  (Mt 17,1-9)

XVIII  Niedziela Zwykła

Nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa
Mt 17,8

Trzej Apostołowie: Piotr, Jakub i Jan otrzymali łaskę oglądania, przez chwilę, Jezusa w chwale. W ten sposób mogli, przez moment, uczestniczyć w Misterium Paschalnym i radować się wspaniałością eschatologicznej przyszłości w przemienionym, nowym świecie.

Jezus, Umiłowany Syn Boży, zaprasza również nas na szczyt wysokiej góry. Przebywanie z Jezusem na górze, z pewnością jest wspaniałym doświadczeniem, które napełnia serca radością, miłością i szczęściem.

Czyste, górskie powietrze, serdeczna relacja i bliskość Jezusa, pomaga nam wytrwać w wierności, mimo zawirowań i światowego zagonienia, zgiełku ludzkiego i innych przeszkód. Jednakże potem trzeba zejść z wyżyn kontemplacji w dolinę, do szarego życia, do zwykłych obowiązków, do nużącej rutyny, do codziennego trudu.

Wzniosłe, fascynujące doświadczenie Taboru, w codziennej rzeczywistości , może się z czasem zamazać i oddalić. Może się też pojawić pokusa, aby powrócić do przeciętności życiowej. Aby nie ulec takiej pokusie, trzeba spotkać się ponownie z Jezusem na Górze.

Niech sam Jezus poprowadzi nas na szczyt Góry. Niech tam przemieni nasze serca. Tylko obecność Jezusa w naszym życiu i słuchanie Jego Słowa poprowadzi nas właściwą drogą. Są to szczególne chwile łaski Bożej i jasne światło dla naszego działania.

Z Jezusem nasze serca staną się piękne, zdolne do miłowania i życzliwości, dobroci i miłosierdzia, do wierności oraz pokojowego współistnienia z innymi ludźmi.

przygotowała s. Boguchwała Kuras OSU

‹‹‹ inne rozważania

 

Na dziś


Jezu, bądź zawsze
i za wszystko uwielbiony.

bł. M. Klemensa Staszewska

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych