Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


przemienienie

 

II Niedziela Wielkiego Postu A (Mt 17,1-11)

Jego twarz zajaśniała jak słońce

 

Kim jest Jezus ? Na to pytanie odpowiedział już św. Piotr pod Cezareą Filipową (Mt 16,16). Teraz, na Górze Tabor, sam Bóg Ojciec odpowiada na to pytanie w sposób autorytatywny: To jest mój Syn Umiłowany, w którym mam upodobanie. Jego słuchajcie.

Jezus jest Umiłowanym Synem. Jest odwieczną i Boską Miłością Ojca, jest Wybranym (Łk 9,35), Zbawicielem zapowiedzianym przez proroków, którego mamy słuchać. Posiadamy jego Słowa, Ewangelię jako drogowskazy dla życia, aktualne aż do powtórnego przyjścia Jezusa w chwale. Jezus jest ostatecznym Słowem Boga dla całej ludzkości.

Trzej Apostołowie: Piotr, Jan i Jakub otrzymali łaskę oglądania, przez chwilę, Jezusa w chwale. W ten sposób, przez moment mogli uczestniczyć w Misterium Paschalnym i radować się wspaniałością eschatologicznej przyszłości w przemienionym, nowym świecie.

Jezus zaprasza również nas na szczyt wysokiej góry. Przebywanie z Jezusem na górze, z pewnością jest wspaniałym doświadczeniem, które napełnia serca radością, miłością i szczęściem.

Jednakże, potem trzeba zejść z wyżyn kontemplacji w dolinę, do szarego życia, do zwykłych obowiązków, do nużącej rutyny, do codziennego trudu.

Wzniosłe, fascynujące, radosne doświadczenie Taboru, w codziennej rzeczywistości, może się czasem zamazać i oddalić. Może pojawić się pokusa, by powrócić do przeciętności życiowej.

Aby nie ulec takiej pokusie, trzeba spotkać się z Jezusem na Górze. Czyste, górskie powietrze, bliskość i serdeczna relacja z Jezusem pomogą nam wytrwać w wierności, mimo zawirowań i światowego zagonienia , zgiełku ludzkiego i innych przeszkód.

Niech sam Jezus poprowadzi nas na szczyt góry, niech tam przemieni nasze serca. Tylko obecność Jezusa w naszym życiu i słuchanie Jego słowa może nas poprowadzić właściwą drogą. Są to szczególne chwile łaski Bożej i jasne światło dla naszego działania.

Przemiana jest celem naszej egzystencji aż do samego końca naszego życia na tym świecie. Chociaż, w tym procesie , nasze twarze nie zajaśnieją jak słońce, ani nasze szaty nie staną się białe jak światło, ale serca staną się piękne, zdolne do miłowania, życzliwości, dobroci, miłosierdzia, do wierności i pokojowego współistnienia z innymi ludźmi.

Przygotowała s. Boguchwała Kuras OSU

 ‹‹‹ inne rozważania

 

Na dziś


Dusza czuje się wezwana,
podążać jedynie tą drogą,
która jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych