Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


lilie

XIV  Niedziela Zwykła      C    Łk 10,1-12.17-20


  Cieszcie się, bo wasze imiona są zapisane w niebie.

Po powrocie apostołów z pracy ewangelizacyjnej, Jezus posłał jeszcze siedemdziesięciu dwóch uczniów do różnych miejsc, aby tam zapowiedzieli i przygotowali Jego przybycie. Liczba 72 (w niektórych rękopisach 70) w sensie biblijnym oznacza uniwersalność, czyli obejmuje wszystkich ludzi, którym uczniowie mają głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu. Funkcja głoszenia Ewangelii została powierzona również całemu Kościołowi.

Wysłani uczniowie otrzymali specjalne pouczenia dotyczące ich osobistego wyposażenia na drogę i postępowania podczas podróży, sposobu zachowania się w gościnnych domach, gdzie mogli przebywać oraz postępowania względem tych, którzy odrzucą wysłanników Jezusa.

Ważnym obowiązkiem ucznia Chrystusa jest modlitwa, stała więź z Bogiem, aby działalność misyjna była skuteczna i owocna. Styl życia apostoła ma być surowy, prosty i ubogi. Uczniowie Jezusa, oddani głoszeniu królestwa Bożego, będą też leczyć ludzkie słabości, choroby  duszy i ciała oraz przekazywać pokój Chrystusowy tym, którzy otworzą się na łaskę Bożą.

Pokój jest cennym darem Jezusa, którym mamy się dzielić z innymi. Cały świat spragniony jest pokoju. Pokój trzeba wnieść w nasze relacje z bliźnimi i do każdego niespokojnego, nieszczęśliwego, cierpiącego ludzkiego serca.

Prośmy Boga o pokój dla własnego serca i dla serca każdego człowieka. Prośmy Jezusa, aby obdarzył swoim pokojem naszą ojczyznę, nasze rodziny oraz  środowisko, w którym żyjemy i pracujemy. Bądźmy Chrystusowymi misjonarzami pokoju. Wspierajmy modlitwą tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę na całym świecie.

O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny,
który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie.
Iz 52,7


przygotowała s. Boguchwała Kuras OSU

‹‹‹ inne rozważania

 

 

Na dziś


Niech was wiąże węzeł miłości,
szanujcie się wzajemnie,
wspomagajcie i znoście
w Jezusie Chrystusie.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych