Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


Jezus na Krzyżu - Praga

Wielki Post

Niech będzie dla nas czasem wsłuchiwania się w głos Boga, od którego otrzymaliśmy największy dar, któremu na imię ŻYCIE. Jak w pełni wykorzystać ten dar? Jak przeżywać życie, by go nie zmarnować? Na czym je budować? Te i tym podobne pytania niejeden raz pojawiają się w naszych sercach.

Znajdźmy w Wielkim Poście czas, by się nad nimi głębiej zastanowić. Szukajmy na nie odpowiedzi wpatrując się w krzyż Jezusa Chrystusa.

Może pomogą na w tym słowa Benedykta XVI wypowiedziane do młodzieży w czasie jego pobytu w Polsce?

„Jezus (...) wzywa nas do budowania życia na skale. Budować na skale to znaczy przede wszystkim budować na Chrystusie i z Chrystusem. (...) Budować na Chrystusie i z Chrystusem znaczy budować na fundamencie, któremu na imię miłość ukrzyżowana. To budować z Kimś, kto znając nas lepiej niż my sami siebie, mówi do nas: «Drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i ja cię miłuję» (Iz 43, 4). To budować z Kimś, kto zawsze jest wierny, nawet jeśli my odmawiamy wierności, bo nie może zaprzeć się samego siebie (por. 2 Tm 2,13). To budować z kimś, kto stale pochyla się nad zranionym ludzkim sercem i mówi: «Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz» (J 8, 11). To budować z Kimś, kto z wysokości krzyża wyciąga ramiona i powtarza przez całą wieczność: «Życie moje oddaję za ciebie, bo cię kocham, człowieku»".


‹‹‹ inne rozważania

 

Na dziś


Posłuszeństwo jest w człowieku
wielkim światłem, które sprawia,
że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych