Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae
 

„Soli Deo Gloria”


Wypłyń na głębię

5 Niedziela Zwykła  C  (Łk 5, 1-11)

Panie, na Twoje słowo zarzucę sieci…

Nie tylko św. Piotr przeżywał kryzys swojego nieudanego połowu. Chociaż trudził się przez całą noc, nie ułowił ani jednej ryby. My też niekiedy mamy „noce” naszej ciężkiej pracy czy wysiłku duchowego bez widzialnego efektu i satysfakcji.

Może jak Piotr, trzeba na słowo Jezusa wypłynąć na głębię i spróbować ponownie i jeszcze kolejny raz... To znaczy trzeba zaufać i uwierzyć Temu, dla którego wszystko jest możliwe.

Na ufność i posłuszeństwo Piotra, Pan odpowiedział cudownym, obfitym połowem, który przerasta wszelkie ludzkie kalkulacje i  oczekiwania.

Piotr doświadczył jeszcze innego cudu - wewnętrznej przemiany własnego serca. Pewny siebie - staje się pokorny i uległy. Świadomy ogromnego dystansu między sobą a Panem, z wdzięcznością, podziwem oraz z lękiem pada do stóp Jezusa wyznając swoją grzeszność. Chrystus uspokaja jego lęki mówiąc: Nie bój się. Powierza mu nową misję - zdobywanie ludzi dla królestwa Bożego.

Nasza wiara, ufność i posłuszeństwo Bogu, nie pozostają bez odpowiedzi. Chrystus stale przychodzi z pomocą, może nie zawsze według naszego ludzkiego wyobrażenia. Niekiedy przychodzi z taką łaską, która przerasta wszelkie wyobrażenia i czyni wielkie rzeczy na wzór biblijnego cudownego połowu.

Chrystus przychodzi do każdego utrudzonego i cierpiącego człowieka. Pochyla się nad nim, dodaje odwagi i zapewnia: Nie bój się. Ja jestem z tobą.

Aby pójść za Jezusem, trzeba zostawić wszystko,
co zatrzymuje nas na brzegu
i nie pozwala wypłynąć na głębię.


przygotowała s. Boguchwała Kuras OSU

‹‹‹ inne rozważania

 

Na dziś


Tym więcej jest trudu
i niebezpieczeństw,
im większej wartości
jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych